Kilo vermek için ne yapmalı?

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Kilo vermek için ne yapmalı? Zayıflama konusunda etkisi kanıtlanmış kilo verme taktikleri…

Günümüzde her insan hayatının belli bir döneminde muhakkak diyet yapmış ve zayıflamaya çalışmıştır. Fakat ne kadar başarılı olunduğu tartışılmaktadır. Bizler burada size bilimsel olarak açıklanmış olan zayıflama metotlarından bahsedeceğiz.

1- İlk olarak BOL BOL su için. Su içmek metabolizmayı 1-1,5 saat canlı tutmakta ve kalori yakmaya yardımcı olmaktadır.

2- Araştırmalar gösteriyor ki asitli içecekler içmek ve diyet içecekler içmek açlık hissi yaratıyor ve kişiyi yemek yemeye teşvik ediyor. Bu nedenle bu içecekleri tüketmeyerek kilo vermeye yardımcı olabilirsiniz.

3- Yeşil çay doğal bir mucize olarak bilinmekte. Ödem atmak için bire bir. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki yeşil çay sadece kalbi korumakla kalmıyor vücudun yağları kullanma hızını artırıyor böylece kalori yakmaya ve kilo vermeye yardımcı oluyor.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Evde göbek eritmek için 15 dakika yeterli!

4- Gelelim yavaş yemek yemeye. Biz Türk toplumunda yavaş yemek yemek pek adet değildir. Genelde hızlıca yemek yeriz. Hayat koşuşturmacası, sürekli bir yerlere yetişme çabası bizleri hızlı yemek yemeye itmiştir. Böylece hızlı yemek yeme bir yaşam tarzı haline gelmiştir. Yabancı bir üniversite bu konu hakkında araştırma yapmak istemiştir. Yapılan araştırmada iki grup oluşturulmuştur. Birinci gruba önlerine konulan yemekleri yavaş yemeleri ikinci gruba da hızlı yemeleri söylenmiştir. Yavaş yemek yiyen gruptakilerin daha uyumlu oldukları ne zaman yemek yemeyi bırakmaları gerektiğini bildikleri ortaya çıkmıştır.

Kilo vermek için ne yapmalı?
Kilo vermek için ne yapmalı?

6- Parmesan ve krema içeren salata sosları çok yüksek miktarda kalori içermektedir. Mayonez olmadan hazırlanan bir salata sizi fazla miktarda kaloriden uzak tutacaktır. Bunların yerine salatalarınızda az miktarda zeytinyağı ve sirke kullanarak salatalarınızın daha lezzetli ve kalorisiz olmasına neden olacaksınızdır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Göbek türlerine göre göbek eritme yöntemleri

7- Kahve antioksidanlarla dolu sağlıklı bir içecektir. Günde 2 fincan kahve içmek hem sizi ve zihninizi canlı tutacak hem de zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

8- Uyku aslında sağlıklı beslenme ve spor kadar zayıflamada etkilidir. Ne çok ne de az günde 6 saat uyku kilo almanızı engelleyecek kalori yakmaya neden olacaktır.

9- Protein kilo vermek için en önemli besin. Gün içerisinde protein ağırlıklı beslenmek kalori yakmaya sebep olmakta ve daz az yemek yemeye teşvik etmekte.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Göbek eritmek için bu besinleri yiyin!

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...