Kilo vermek için bunu hesaplayın!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kilo vermek için kalori hesabı yapmaktansa bir de bu hesabı yapmayı deneyin.

Advences in Obesity, Weight Management & Control’de yayımlanan yeni bir çalışmaya göre, kalori hesaplamaktansa lokmalarını sayan insanlar 1 ayda 2 kilo vermeyi başardılar.

Brigham Üniversitesi araştırmacıları,  çalışmaya katılanlardan beslenme alışkanlıklarına dair tek bir şeyi değiştirmelerini istediler: “Her şeyi hesaplayın.”. 1 hafta boyunca insanlar ağızlarına lokmalarını ya da su haricindeki sıvıları her götürdüklerinde hesap tuttular. Bu bir haftalık sürenin sonunda, katılımcıların %20-%30 daha az besin tükettikleri gözlemlendi.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Göbek eritme hareketleri (4 Haftalık Antrenman)

4 haftanın sonunda, daha az kalorili ya da daha sağlıklı beslenme çabası olmaksızın, katılımcılar kilo verdiler. Uzmanlar, bu yöntemin fazla kilolu insanların büyük çoğunda işe yarayacağını belirtiyor. Peki bu sonuç nasıl alındı? İnsanlar kalori hesabı yapmadan nasıl zayıflayabildi?
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...