Kilo vermek için az yiyince mide küçülür mü?

Kilo vermek için az yiyince mide küçülür mü?
Kilo vermek için az yiyince mide küçülür mü?
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kilo vermek için daha az yiyorsun ve midenin bu sayede küçüleceğini düşünüyorsun. Peki işler gerçekten de böyle mi yürüyor?

Belini inceltmek için daha az yemek senin tercihin. Peki daha az yendiğinde hakikaten miden küçülüyor mu? Bazılarına göre bu mümkün. Bu kişilerin teorisi şöyle işliyor: “Daha az yediğin zaman, miden otomatik olarak küçülecektir. Buna bağlı olarak midene daha az besin girebilecek ve bu sayede de daha çabuk doyacaksın. Kendini iki öğün arasında daha az aç hissedeceksin, bu sayede kilo verebileceksin ve hayallerini gerçekleştirebileceksin.”

Teoride her şey oldukça karlı ve akıllıca gözüküyor. Fakat, pratikte işler değişiyor. American Journal of Clinical Nutrition’da yayımlanan bir çalışmaya göre, obezite hastaları, 4 hafta boyunca her gün sadece 600 kalorilik bir beslenme programı uyguladıklarında mideleri sadece %27 oranında küçülebildi (600 kalorilik bir beslenme programı, kilo vermeye çalışan kadınların her gün alması gereken minimum kalori miktarının yarısına denk geliyor.).

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

Dahası, daha küçük bir mideye sahip olup daha çabuk doymayı hedeflesen bile, bu durum senin gün içerisinde gerçekten daha az aç hissetmeni sağlayamıyor. Çünkü, iştahı kontrol eden kimyasallar (leptin ve ghrelin), mideyi küçültmek amacıyla uygulanan aşırı kalori kısıtlamalı katı diyetlerde daha da artıyor. Yani, daha az yiyerek mideni küçültmeyi ve bu sayede daha az acıkmayı hedeflerken, aslında daha fazla acıkır hale geliyorsun.
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.