Kilo vermek için 8 adım

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Alışkanlıklarınızda küçük değişiklikler yaparak ve farkında olmadan yaptığınız beslenme hatalarından kurtularak istediğiniz kiloya ulaşmaya bir adım daha yaklaşacaksınız.

Üzerinize olmayan kıyafetleri tekrar giyeceğiniz günü düşünmeye başlayabilirsiniz. Çünkü bu haberi okuduktan sonra her şey değişecek ve bu hataları bir kez daha yapmayacaksınız!

Porsiyonlar küçülsün!

Kendinize yasaklar koymak yerine, porsiyonlarınızı küçültün. Küçük tabaklarda yiyin. Tabağınızın yarısını karşınızdakiyle paylaşın.

Beyaz düşman: Şeker!

Çay ve kahvede şeker kullanmaktan vazgeçin. Her gün 5 şeker tüketirseniz, bir yılın sonunda alacağınız 5 kilo garanti demektir.

Kahvaltıyı asla ihmal etmeyin!

Önem vermeniz gereken öğün kahvaltıdır. Ancak sürekli aynı tip beslenme yerine, kahvaltı seçeneklerinizi belirleyin.

Omlet, tost, meyve ve süt, yulaf ve süt, meyve salatası ile yoğurt gibi farklı besinler tüketin.

Baklagillere yer açın!

Kuru baklagillerden haftada iki kere tüketmeye özen gösterin. Mercimek, nohut, kuru fasulye yemeği ihmal etmeyin.

Yağ mı? Bir kez daha düşünün!

Salataya koyduğunuz her bir kaşık yağ 50 kalori demektir. Salatada bir kaşık yağ yeterli olacaktır. Doymuş yağ tüketimini azaltın. Süt, yoğurt, peynir ve etlerin yağsız kısımlarını tercih edin.

Pozitif düşünün!

Fiziksel ve duygusal açlık arasındaki farkı iyi bilin. Hepimiz zaman zaman bu ayarı kaçırıyoruz ama siz hemen cesaretinizi kaybetmeyin. Pozitif düşünün ve duygularınızın farkında olun.

Az az, sık sık yiyin!

Az ve sık yeme prensibini hep aklınızda tutun. Kilo vermenizi sağlayacak en pratik yöntem az ve sık yemektir.

Su her zaman yanınızda olsun!

Su içme alışkanlığınızdan asla vazgeçmeyin. Bardakla içmekte zorlanıyorsanız, yanınıza bir şişe alın, onu için böylece ne kadar su içtiğinizi de bilmiş olursunuz.

Kaynak: elmaelma.com

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...