Kilo verme hızını artıran 5 besin

Kilo verme hızını artıran 5 besin
Kilo verme hızını artıran 5 besin
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Kilo verme sürenizi kısaltmak, zayıflama uğraşlarınızı desteklemek ister misiniz? Zayıflamanıza yardımcı olan 5 besin ile bu mümkün!

Başarılı bir zayıflama için sağlıklı beslenme ve spor yapmak mükemmel bir kombinasyon. Ancak bu çabalarınıza yardımcı olması için ek olarak bu 5 besinden destek alabilirsiniz. İşte zayıflamanıza yardımcı olan besinler…

Mantar

Yapılan araştırmalar, kişilerin içeriğinde mantar olan yiyecekleri tükettiğinde sanki biftek yemiş kadar zevk aldıklarını göstermiştir. Bu da bir yandan alınan kaloriyi kısıtlarken diğer yandan yağ tüketimini de azaltmaktadır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bilimselliği kanıtlanmış 6 Göbek Eritme Yöntemi

Yumurta

Yapılan başka bir araştırmanın sonucuna göre, diyet yapan kişiler kahvaltıda yumurta yediklerinde uzun süre tok kaldıklarını ve 2 katı kadar daha fazla zayıfladıklarını belirtmiştir. Buna istinaden öğle öğününden sonra yiyeceğiniz ara öğünde, yumurtalı bir salata hem enerjinizi artırır hem de renkli bir sunum ile de keyifli bir ara öğün haline dönüşecektir.

Elma

Orta boy bir elma ortalama olarak 95 kalori ve 4 gr lif içerir. Son araştırmalar, diyetinizde ki lif oranının artması ile kilo almanızı engellendiği, kilo vermeyi desteklediğini göstermiştir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

Düşük kalorili tatlılar

Evet, tatlılar her ne kadar ‘sağlıklı besin’ diye nitelenen grupta yer almasa da, bizler yeni araştırmaların da desteklemesi sebebiyle tatlı tüketimlerini arada kullanıyoruz. National Academy of Science dergisin yaptığı bir araştırmaya göre; şekerli gıda tüketimlerini komple yasaklamak, sonrasında aşırı tüketime sebep oluyor.

Tatlıyı yiyecek listemizden tamamen kaldırmak beyindeki kortikotropin uyarıcı faktörünü etkilemektedir. Bu faktör, anksiyete, korku ve stresli dönemlerde üretilmektedir. Artan stres faktörü sağlıklı besinlerin tüketimini de engelleyecektir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: 5 Adımda Göbek Yağlarınızı Yok Edin!

Çorba

Yapılan başka bir araştırmada ise sebze çorbası ile öğüne başlamak o öğünde alınan toplam kalori miktarını %20 oranında azalttığını ortaya çıkarmıştır.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.