Kilo verdiren 10 şaşırtıcı öneri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Uzman kilo vermenin değişik yollarını sunuyor! Diyet önerilerine kulak vermenizde bizce fayda var!

En iyi kilo verme stratejisi, onlarca öneri arasında kendi vücudunuza ve yaşam tarzınıza en uygun olanı seçmek. Öyleyse şimdi bu 10 öneriden size en yakın gelenleri ayırın ve uygulamaya başlayın.

Kilo vermenin 10 şaşırtıcı yolu

Fazla kilolardan arınmanıza yardımcı olacak bu ipuçları, diyetisyenlerin, psikologların, fitness antrönörlerinin ve daha önce bu deneyimi yaşayanların önerileriyle hazırlandı. Hatta bu önerilerden bazıları sizi şaşırtacak nitelikte!

Servisi mutfakta yapın

Yemek tenceresini masaya getirmeyin, ocağın üstünde bırakın. Yemek önünüzde durduğunda aldıkça alırsınız. Bu alışkanlığını değiştirenlerin %10 daha az yedikleri gözlendi.

Cornell Üniversitesi Yiyecek Laboratuarı – Brian Wansink

Sabahlarınızı tatlandırın

Tatlı ihtiyacınızı sabahları karşılayın. 2012’de yapılan bir araştırma, diyet yapan kişilerden tatlı ağırlıklı kahvaltı yapanların 8 ayda 15 kiloya yakın verdiklerini gösteriyor.

Tel Aviv Üniversitesi Medical Center

Hedef belirleyin

İstediğiniz hedefe uygun bir kıyafet alın ve odanızda sürekli görebileceğiniz bir yere koyun. Hedefinizi size sürekli hatırlatacaktır.

Think and Grow Thin yazarı – Charles D’angelo

Yumruğun gücü

Canınız bir şey çektiğinde yumruğunuzu sıkın. Yapılan araştırmalara göre 30 saniye boyunca bir kasını sıkan kişinin iç güdülerini kontrol edebilme yetisi artıyor.

Journal of Consumer

Tatlıya karşı hindi

Tatlı yedikten sonra yarım dilim hindi salamı yemek daha fazla tatlı yeme isteğini kesiyor.

Academy of Nutrition and Dietetics – Jennifer McDaniel

Harekete erken geçin

Egzersizlerinizi sabahları yapın. Araştırmalara göre sabah yapılan 45 dakikalık egzersiz gün içerisinde yemek yeme isteğini azaltıyor.

Dikkat dağıtın

Canınız bir şey çektiğinde aslında bu istek genellikle 10 dakika içersinde geçiyor. Hemen yiyeceğe yönelmek yerine odaklanacak başka bir iş bulun. Yürümek, meditasyon yapmak, oje sürmek; istediğiniz aktiviteyi seçebilirsiniz.

Behavioral health and wellness- Coral Arvon

Yavaşlayın

Yiyeceklerinizi chopstickle ya da kullanmadığınız elinizle yemeğe çalışın.

Daha çok sirke

Yemeklerden önce 1-2 kaşık sirke konmuş salata yiyin. Daha çabuk doyacaksınız.

Joy Bauer

Yiyecekleri dengeleyin

Yemeklerde lif ve proteini birlikte almaya çalışın. Şeker seviyenizi dengeleyerek açlık hissinizi azaltır.

The Miracle Carb Diet yazarı- Tanya Zuckerbrot

Kilo verdiren 10 şaşırtıcı öneri

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...