Kilo almanıza neden olan hatalar

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yaptığınız diyetler, her gün saatlerinizi harcadığınız egzersizler işe yaramıyor ve siz hala istediğiniz kiloya ulaşamıyorsanız bir yerlerde hata yapıyorsunuz demektir.

Önce karar verin!

Diyette başarılı olmak istiyorsanız, öncelikle beyin olarak buna hazır olmanız gerekir. Eğer buna tam olarak hazır değilseniz diyeti tam olarak uygulayamayacak; kaçamaklar yapacak ve başarısızlığa uğrayacaksınız demektir. Başarısız oldukça da ümitsizliğe düşecek sonuç olarak hem kilo veremeyecek hem de mutsuz olacaksınız.

Kahvaltıyı atlamayın!

Sabahları kahvaltıyı atlayınca kalori azaltıldı sanılır fakat tam aksine kahvaltının atlanması gün içerisinde daha büyük öğünler tüketilmesine neden olur.

Her diteye inanmayın

Şehir efsanesi haline gelmiş tek bir besine dayalı diyetler, günlük almamız gereken enerjiyi karşılayamadığı için yetersiz, her besin öğesini içermediği için dengesizdir.

Ara öğün ve porsiyonları ihmal etmeyin

Proteinden zengin ara öğünler tokluk hissi vererek kilo kontrolü sağlamamıza yardımcı olur. Diyet birkaç hafta sıkı sıkıya uygulandıktan sonra, diyeti yapan kişi porsiyonların miktarını artık bildiğinden emin olarak, buna eskisi kadar özen göstermemeye başlıyor. Tabii bu arada, porsiyon miktarı farkına varılmadan giderek artıyor.

Fast food mu!

Hızlı geçen bir günün ardından şiddetle hissedilen açlık ve 1 fiyatına 2 verilen kampanyalı fast foodların büyük boylarına Yönelmeyin.

Her gün tartılmayın!

Her gün tartılmak motivasyonda düşüklüğe neden olur. Haftada bir tartılırsanız hedefe tam ulaştığınızı görerek motive olursunuz.
Egzersiz yapıyor musunuz?
Ne kadar çok egzersiz yaparsanız sevdiğiniz yiyecekleri o kadar çok yersiniz ve yine de kilo verirsiniz. Egzersizle bolca zaman geçirmenin yolu sevdiğiniz egzersizi bulmaktan geçer.

Ve tabii ki uyku!

7-8 saatten az veya çok uyku, kilo alımına sebep olabilir. Stres vücutta kortizol salgılanmasına, kortizolde kilo artışına neden olur. Kortizolün özellikle karın bölgesinde yağlanmaya neden olduğu biliniyor. Stressiz bir yaşam elbette zor ama minimuma indirmek elimizdedir.

 

Kaynak: elmaelma.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.