Kil maskesi tarifleri ve faydaları

kil maskesi tarifi
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kil maskeleri kadınların tüm cilt problemlerine çare buluyor. Akneli cildi tedaviden gözenekleri sıkılaştırmaya, tüm cilt sorunları için renk renk kil maskesi tarifleri burada!

Akneleri yok etmek, sarkmaları önlemek, gözenekleri sıkılaştırmak, cildi beyazlatmak ve kuru ciltleri onarmak! Yani her türlü cilt sorununu çözmek için farklı bir kil maskesi tarifi bulunuyor, üstelik evde kendiniz kolayca uygulayabilirsiniz. Tek bilmeniz gereken, sizin cildinizin hangi kile ve hangi maskeye ihtiyaç duyduğu!

Kil maskesi tarifi ve faydaları!

Yüzyıllardır tedavi amacıyla kullanılan kil, cilt problemlerine karşı en etkili doğal madde! Kilin içinde barındırdığı mineraller, cildimizdeki minerallerle aynı özelliği taşıyor. Bu da cildimize inanılmaz fayda sağlıyor.

Her cilt sorunu için farklı bir kil maskesi bulunuyor. Evde hazırlayabileceğiniz kil maskeleriyle cilt problemlerinden kurtulabilir ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Toz halindeki beyaz, yeşil, sarı veya mavi kilden kendinize uygun olanını kullanabilirsiniz. Maskeler cildinizde 20 dakika kadar durmalı ve ılık suyla durulanmalıdır.

İşte cilt problemleri ve kullanmanız gereken maskelerin tarifi…

Akneli ciltler için kil maskesi

Bir yemek kaşığı yeşil kil, iki yemek kaşığı vodka ve bir çay kaşığı aloe suyunu karıştırın. Eğer maskeniz çok katı olursa biraz su ekleyin. Musluk suyu kullanmamaya özen gösterin.

Kuru ciltler için kil maskesi

Kuru ciltler özellikle beyaz kil kullanmalıdır. İki yemek kaşığı beyaz kille bir yemek kaşığı deniz yosunu ve bir yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Üzerine bir miktar içme suyu veya gül suyu ilave edin.

Sarkmalara karşı kil maskesi

Bir yemek kaşığı kili yumuşak bir karışım hal alana kadar sütle karıştırın, üzerine bir yemek kaşığı bal ekleyin.

Cildi beyazlatmak için kil maskesi

Bir yumurta beyazını yarım yemek kaşığı tuzla çırpın, üzerine iki yemek kaşığı kil ekleyin.

Gözenekleri sıkılaştırmak için kil maskesi

Üç yemek kaşığı domates püresiyle bir yemek kaşığı kili karıştırın.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.