Kıl dönmesi sorununa bitkisel çözüm

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Tüylenme sorunu yaşayan bayanların çoğunun kıl batıkları ile başı derttedir. Vücutlarını sürekli olarak keseleseler de batık oluşumu bir süre sonra tekrar ortaya çıkar. Özellikle yaz aylarında can sıkıcı bir durum alan batık problemi bu tarif ile sona erecek.

Malzemeler

Yarım kahve fincanı kahve telvesi
1 tatlı kaşığı deniz tuzu
1 tatlı kaşığı kekik yağı
1 yemek kaşığı susam yağı
1 yemek kaşığı limon kabuğu

Limon kabuklarını rendeleyin ve içerisine susam yağı, deniz tuzu, kahve telvesi ve kekik yağını ilave ederek cildinize uygulayın. Batık olan bölgelerinize ovalayarak karışımı yedirin. Ardından ılık su ile yıkayıp nemlendirici sürün. Her ağda işleminden sonra tekrarlarsanız kıl dönmesi riski oluşmaz ve Kıl batıkları zamanla azalır.

More from the blog

Türkiye ve Güney Kore arasında güzellik işbirliği

Kore Ticaret-Yatırım Teşvik Ajansı (KOTRA) Genel Direktörü Hyeon Cheol Kim, Güney Kore ve Türkiye arasında kozmetik alanındaki işbirliğini artırarak iki ülke arasındaki bağları daha da kuvvetlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulunabilir?

Cilt lekelerinin baş gösterdiği yerler genellikle el, boyun ve yüz çevreleridir. Bu lekeler çeşitli durumlara göre oluşabilir ve vücutta kalma süreleri bu durumlara göre değişiklik gösterebilir. Lekelerin...

Gözlerinizin İçinin Işıltısını Dışına Yansıtın

Emin ve profesyonel ellerde yaptıracağınız göz altı ışık dolgusu için işinde uzman kişilerden yardım almanız çok önemli.

Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir?

Cilt sorunlarında uzmanların da en çok önerdikleri seçeneklerden birisi olan kantaron yağının cilde faydaları konusunda bilgiler sunmak istiyoruz.