Keten tohumu ve inanılmaz faydaları

Keten Tohumu
Keten Tohumu
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Sağlıklı beslenmek isteyenler günde bir kaşık keten tohumu yemeli! İşte, keten tohumunun inanılmaz faydaları!

Keten, küçük ama  sağlık anlamında çok güçlü bir tohumdur. Ülkemizde de keten tohumu bir süreden bu yana özellikle sağlıklı beslenmek isteyen kişiler tarafından tüketiliyor. Uzmanlar, sağlık için her gün bir çorba kaşığı keten tohumu tüketmeyi öneriyorlar. İşte keten tohumunun faydaları!

1. Bu tohum beslenme için mükemmeldir ve tıbbı takviye olarak  kullanılıyor. Keten tohumu kolesterolü düşürür. İnsan vücudunu ısıtır. Keten tohumunun günlük olarak alınması halinde sindirim sisteminizi korumak için gerekli lifi sağlar. Keten tohumu yediğiniz zaman sıvı tüketimini yüksek tutmanız gerekiyor.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Kış aylarında metabolizma hızlandırmak için 7 tavsiye

2. Bir kaşık dolusu keten tohumu, size omega 3 yağ asitlerini verecektir. Omega 3 yağ asitleri, balık yağı içinde bulunurlar. Az balık tüketen biriyseniz, omega 3 ihtiyacınızı karşılamış olacaksınız. Böylece kızartma balık yerine omega 3 alarak kolestrolünüzü de düşürebilirsiniz. Bu da size güzel ve parlak bir cilt olarak geri dönecektir.

3. Keten tohumu, alfa lineoic asitleri içerir. Bu asit, kronik kalp hastalıkları, artrit, şeker hastalığı nedeniyle iltihapların azaltılmasına yardımcı olur ve hatta daha spesifik olmak üzere kolon kanserine karşı vücudunuzun korunmasına yardımcı olur.

4. Keten tohumu, içerdiği yüksek lif sayesinde kolesterol düşürücüdür. Yüksek lif, diyetlerde tok hissetmenize yardımcı olur, böylece daha az yemek yemenize yardımcı olur. Kan şekerinizi stabilize eder, bağırsaklarınızın daha iyi çalışmasını sağlar.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bilimselliği kanıtlanmış 6 Göbek Eritme Yöntemi

5. Antioksidanlar ve fitokimyasallar içeren bir anti-aging besindir. Keten tohumu, bağırsakları çalıştıran ve kadınlık
hormonları dengeleyen ligans içerir. Bunlar, doğurganlığı arttırır, meme kanseri riskini azaltır ve menopoz öncesi
semptomları azaltmaktadır. Bu etkiler araştırmalar tarafından kanıtlanmıştır.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.