Kendi Kanınızla Güzelleşin!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Güzel olmak, genç kalmak ve dahası varolanı korumak için her geçen gün yeni bir yöntem geliştiriliyor.

İnsanlarda yaş ilerlemesi ile oluşan kırışıklıklarda, sivilce izlerinin tedavisinde, güneş lekelerinin giderilmesinde PRP yani doku yenileme tedavisi uygulanıyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Eylem Acar, uygulamanın 3 hafta gibi kısa sürede sonuç verdiğini söyledi

Doğal yaşlanma sürecine giren cilt, çevresel faktörlerin etkisiyle kırışmaya ve elastikiyetini kaybetmeye başlar. Cilt gençleştirme için uygulanan yöntemler, yaralı bölgedeki cilt iyileşme sürecinde uygulanan yöntemlerin aynısıdır. Derimizi gençleştirmeye yönelik girişimlerin birçoğunda (kimyasal soyma, lazer gibi) deride önce hasar yaratılıyor. Sonrasında yara iyileşmesinde olduğu gibi derinin iyileşme süreci destekleniyor.

PRP (Platelet Rich Plasma) trombositten zengin plazma anlamına geliyor. Kanın pıhtılaşmasından sorumlu olan trombositler, aktive edildikleri zaman büyüme faktörleri olarak bilinen iyileştirici proteinler salgılayarak dokuları iyileştirip yeniliyor. Bu yöntem kişiden belli bir miktar kanın alınıp, özel işlemlerle trombosit yönünden zenginleştirilmesi sonrası, kişiye tekrar geri verilmesi şeklinde uygulanır.

4 hafta sonunda gençleşme 

PRP, dolgu enjeksiyonu, mezoterapi,maske ve krem olarak uygulanabiliyor. Yöntem özellikle yüz, boyun, kollar, eller, bacak içleri ve dekolte gibi vücut bölgelerinde estetik amaçlı olarak uygulanabiliyor. Yıllarca UV ışınlarına maruz kalmaya bağlı; deri kırışıklarının düzeltilmesi, çöküklerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın geri kazanılması PRP ile artık mümkün. İlk uygulamadan başlayarak, ciltte artan sağlıklı bir görünüm ve parlaklık ortaya çıkıyor. Ayda bir defa uygulanan ve 30 dakikalık seansları olan yöntemin 3. veya 4. uygulamasından sonra kalıcı ve belirgin bir etki görülmeye başlanıyor. 10-12 ayda bir uygulanan tekrar kürleriyle kalıcılığını sürdürüyor.

Uygulama güvenli mi? 

PRP yönteminde hastanın kendisinden alınan kan, kapalı ve steril bir kit yardımıyla işleniyor ve ardından hastaya kendi kanının pıhtılaşmasına yardımcı Trombositler (plateletler) yönünden zenginleştirilen kısmı geri veriliyor. Bu sebeple PRP oldukça güvenli bir yöntemdir. PRP tedavisi yanlızca Trombosit (platelet) sayısı yetersiz kişilere ve kanser hastalarına uygulanamıyor.


Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.