Kediler Hamilelik Sürecinde Güvenli Midir?

tarafından
461
Kediler Hamilelik Sürecinde Güvenli Midir?
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İnternet üzerinde en çok ilgi gören sorulardan birisi olarak dikkat çeken hamilelik ve kediler konusuna kısa ve öz bir şekilde bilgiler vermek istiyoruz. Öncelikle bilmelisiniz ki hamilelik döneminde değil kediler aklınıza gelebilecek her türlü hayvan ciddi anlamda zarar teşkil eder ki uzmanlar bu konu hakkında son derece tutucudurlar.

Hayvanlar mikrop barındırmaya son derece müsait olduklarından dolayı bilhassa kedilerde üreyen bakteriler anne ve özellikle bebeğin hayatını ciddi anlamda tehlikeye sokabilir. Bu neden dolayısı ile dikkat etmemiz gereken birkaç önemli madde var.

Hamilelikte Kediler Güvenli Değildir

  • Toksoplazma bakterisi ölümcül bir bakteridir ve özellikle kedilere bulaşır. Et ile kediyi beslemiyorsanız hayati tehlike arz etmese de ne olursa olsun tehlikeli bir durumdur.
  • Kedi dışkısı üstünde parazitler yer alır. Özellikle bu parazitler zaman içerisinde yayılarak genel anlamda ortamı zehirler. Anne ve bebek sağlığı açısından çok ciddi anlamda tehlikeli bir durumdur.
  • Kedi tüyü, çoğu zaman ülkemizde insan hayatı almıştır. Bilhassa yeni doğmuş bebekler için son derece risk arz ettiğinden dolayı kedileri bu anlamda barındırmamak daha mantıklı olacaktır.

Daha birçok şey sayılabilir ancak hamilelik sürecinde bakteri üreten her şeyden hayvanlar da dahil olmak üzere uzak durmak mantıklı olacaktır.