Kaşlarınızı Yüz Tipinize Göre Belirleyin

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yüzünüze anlam katan, hatta neredeyse görünüşünüzü tamamen değiştiren kaşlarmız. Peki ona nasıl bir şekil vermeli?

Kadınların kaşları şiirlere, şarkılara konu olmalarına bile neden olmuş. Belki de dış görünüşünüze bu kadar etki eden kaşlarınıza şekil verirken, yüz tipinizi göz önünde bulundurmanız bu yüzden bu kadar önemli. Biz de Womenist.net olarak, güzelliğinize güzellik katmanız için, yüz tiplerine uygun olan kaş modellerini hazırladık!

Yuvarlak yüz tipi

Eğer yuvarlak yüz tipine sahipseniz, yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlayacak bir kaş modelini tercih etmelisiniz. Düz modeller yüzünüzün şeklini ortaya çıkaracağı için mümkün olduğunca kavisli bir kaş modeli sizin için çok daha uygun olacaktır.

Uzun yüz tipi

Eğer uzun bir yüz tipine sahipseniz, yüzünüzün uzunluğunu gizleyecek bir model tercih etmelisiniz. Kavisli kaşlar yüzünüzün şeklini ortaya çıkaracağı için sizin düz, mümkünse kavissiz kaş modellerini tercih etmeniz çok daha doğru olabilir.

Kare yüz tipi

Kare yüz tipine sahipseniz, hatlarınız itibarıyla sert bir ifadeniz var demektir. Kaşlarınızı fazla ince tutmamalı, ifadenizi yumuşatmak içinde kaşlarınızın uç kısımlarına doğru hafif bir kavis vermelisiniz.

Kalp yüz tipi

Eğer kalp şeklinde bir yüze sahipseniz, çenenizi kalbin ucu, kaşlarınızı da üst kısımları gibi hayal edin ve kaşlarınızı “hilal” tabir edilen şekli verin. Son dönemde ince kaşlardan çok doğal görünümlü kaşlar tercih ediliyor. Bu sebeple kaşlarınıza bu şekli verirken fazla inceltmemenizi tavsiye ediyoruz.

Oval yüz tipi

Eğer oval yüz tipine sahipseniz, söz konusu kaşlarınız olduğunda da çok şanslısınız. Çünkü yüz hatlarınızın orantılı dağılımı istediğiniz kaş modelini kullanmanıza son derece elverişli. Yine de hafif kavisli bir kaş modeli, çok daha hoş bir ifadeye sahip olmanızı sağlayabilir. Elbette size de kaşlarınızı fazla inceltmemenizi öneriyoruz.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.