Kaş şeklimize nasıl karar vermeliyiz

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İfademizi, duruşumuzu tamamen değiştiren kaşlara düşen görev çok büyükken özensizce alınması bir faciaya neden olabilir.

Yüz şeklimize uygun kaş şekline karar vermek çok zor bir adımdır. Bu kararı verip hangi yüz şekline sahip olduğumuzu öğrendikten sonra kaş alım operasyonuna başlamalıyız.

Yuvarlak yüzlere üçgen kaş şekillendirmesi yapılmalıdır. Asla verilmemesi gereken kaş şekliyse ovaldir.

Kare yüzlere yüksek kavisli şekillendirme yapılmalıdır. Yüzün köşeli şeklini yumuşatması için kavislere ihtiyaç duyarız.

Üçgen yüzlere düz kaş şekillendirmesi yapılmalı. Uzun olmayan düz kaş şekli çok yakışacaktır.

Ters üçgen yüzlere üçgen kaş şekillendirmesi yapılmalıdır.

Uzun yüzlere düz şekillendirme yapılmalıdır. Uzun yüzü daha da uzatmamak için kavislerden uzak durmalıyız.

Köşeli uzun yüzlere düz şekillendirme yapılmalıdır.

Kaşlarımızı doğru almamız için yüzümüzü tanımamızın önemi çok önemlidir. Çünkü ilk intiba ilk bakışlar hep yüzümüzde kesişir. Yüz ifademizi belirlemede önemli payı olan kaşlarımızı yanlış alırsak, hem ifademiz değişir hem de olduğundan çirkin görünmemize neden olur.

Özellikle istediğiniz bir bakış var mıydı?

Çekici ve iddialı bir yüz ifadesi için kavisli şekillendirmeye başvurmalıyız. Masum bakışlar için düz şekillendirmeler tercih edilmelidir. Düşük kaşlarsa üzgün, yılgın, bıkkın bir ifade verir. Kemerli kaşlar iddialı ve çekici görünmekten hoşlananlar
için çok uygundur. Üçgen şekillendirme daha keskin ve kızgın bir ifadeye sahip
olmamıza sebep olabilir.

Göz yapımız kaş alımımızı etkileyen bir faktör müdür?

Ayrık kaşlar uzak gözlere sahip kadınlarda çok kötü bir ifadeye bürünmemize sebep olabilir. Yakın göz yapısı olan kadınlarınsa kaşlarının arası bir parça ayrık olmalıdır.

Ortalama mesafedeki gözlere sahip olan kadınlar içinse kaş ortası mesafesinin hesaplama formülüyse şudur; gözünüzün uzunluğu = iki kaşınızın arasındaki boşluk mesafesi.

 

Kaynak:kadınvekadın.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.