Karamel Saç Rengi ve Modelleri

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Yaz mevsiminin en havalı saç rengi karamel saç rengi ve karamel saç rengi tonları. Karamel saç rengi 2015 de çok moda oldu ve daha da olacak gibi görünüyor.

Saçlar güzelliğimizin aynasıdır. Ve biz kadınlar bu aynada kendimizi hep Pamuk Prenses’in üvey annesinin dileği gibi görmek isteriz;  Daima en güzel.

Hal böyle olunca kadınların en çok değişiklik yaptığı, en çok özendiği, şekilden şekile renkten renge değiştirdiği yerleri saçlar olur. Bu yıl da tıpkı daha önceki yıllarda olduğu gibi yaz mevsiminin en havalı saç rengi karamel saç rengi ve karamel saç rengi tonları. Karamel saç rengi 2015 de çok moda oldu ve daha da olacak gibi görünüyor.

Sadece karamel saç rengi olan ünlüler bile bu senenin moda renginin karamel olduğunun bir habercisi.  Konunun bir bilinmezi ve karmaşası yok tabii ama biz yine de sizin için karamel saç rengi hakkında merak edebileceğiniz her türlü detayı bir yazıda topladık.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bal köpüğü saç rengi

Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır

Dilerseniz konumuza bu sıcak ve havalı saç renginin en çok hangi cilt tipine uyacağını anlatarak başlayalım.  Elbette pek çok saç rengi gibi karamel saç renginin de özel olarak çok yakışacağı cilt tonları var. Ama bu sizi hemen hayal kırıklığına uğratmasın çünkü karamel saç rengi tonları kataloğu çok geniş, bu rengin içine karıştıracağınız ara renkler ile karamel saç renkleri her cilt tipi için kullanışlı bir renk olabilir. Karamel saç rengini tüm cilt tiplerinin kullanabilmesi için altın sarısı, kahve tonları, açık veya koyu sarı gölgeler ile kombine etmek yeterli olacaktır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yazın en güzel 8 saç rengi

Karamel Saç Rengi Olan Ünlüler

Tüm Cilt Tipleri İçin Uygun Karamel Tonları

Cilt tiplerini 3 bölümde ele alırsak; beyaz tenlilere içinde kızıllık bulunan karamel tonları, bronz ve buğday tenlilere içinde gerçek karamel ve altın sarısı gölgeler bulunan karamel tonları ile aynı saç renginin açık gölgelerini bulunduran tonlar, koyu tenlilere ise kahve tonlarında gölgeler veya yansıtmalar bulunan karamel tonlarını seçmek son derece uygun olur diyebiliriz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Ombre Saçlar ile Modanın Takipçisi Olun

Karamel kahve saç rengine, kuaförünüzün maharetine göre şayet fazladan bir ışık uygulanabilirse ve ten renginiz de buna müsaitse doğal sarışın diye tabir ettiğimiz saç rengi tonunu dahi yakalamanız mümkün.

Ayrıca karamel saç rengine atılacak sarı balyaj ya da karamel saç rengi üzerine balköpüğü balyaj güneşin altında bronzlaşmış tenler için muhteşem bir tercih. Bu iki tonu gölgeli olarak beraber kullanırsanız hem çarpıcı ve göz alıcı hem de doğal ve keyifle kullanabileceğiniz bir saç rengine sahip olursunuz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Fındık Kabuğu Saç Rengi ve Modelleri

Cilt Tonuna Uygun Saç Renkleri
Cilt Tonuna Uygun Saç Renkleri

Karamel Renk Saç Boyaları

Evde kendi kendine karamel saç rengi yapmak da bir seçenek olarak aklınızın bir kenarında bulunsun. Ton tutturması konusunda kendinize güveniniz yoksa ve böyle bir saç rengi boyamak sizin için ilk olacaksa bir kuaförden yardım almanızı öneririz.  Yine de evde denemek için renk tonu tavsiyesi olarak karamel saç rengi Palette markası için açık karameli tercih etmeniz yerinde olur.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Erkeklerin Kızlarda En Sevdiği Saç Modelleri

Karamel saç rengi tonları kataloğu

Ayrıca karamel saç rengi Loreal saç boyalarının da 630 çikolata karamel, 645 koyu karamel, akaju tonları kullanılabilir. Loreal Paris Caramel Kiss, Golden Sunset serisinde ve tabii diğer markalardan da  Garnier Nutrisse Line Serisi, Koleston saç boyaları ve Igora Royal boyalarında karamel tonlarının çeşitlerini bulabilirsiniz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yüz tipinize göre saç modelleri ve saç kesimleri

More from the blog

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Argan Yağı Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Bakımı ve Maskesi Tarifi

Saç için ciddi anlamda faydalı olduğu bilinen argan yağı ile alakalı olarak tüm önemli bilgileri enine boyuna sizlere sunacağız. Saç bakımı konusunda daha önceki...

Erkek Saç Kesim Modelleri ve Uzun, Kısa Saç Stilleri Kataloğu 2018

Erkek saç modelleri ve saç kesimleri kataloğu 2018 yılı örneklerini sizler için elimizden geldiğince derledik. Erkeklere ilham kaynağı olacak saç modellerini keşfetmeniz amacındayız.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...