Karaktere göre zayıflama

Karaktere göre zayıflama
Karaktere göre zayıflama
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dr. Fevzi Özgönül “Aç kalmak sizi zayıflatmaz, bedeninizi zayıf düşürüp hastalanmanıza ve daha kilolu olmanıza neden olur. Obezite, kilo problemi azken,1-2 kilo vermek amacı ile yapılan bilinçsiz diyetlerle başlar, Bir çok yöntem deneyerek artar, çaresiz bir şekilde kilolarınız ile mutlu olmaya karar verdiğinizde durur.”

Dr.Fevzi Özgönül, “Bir çok Diyeti, çeşit çeşit egzersizleri ve her türlü hileyi denediniz ama yine de kilo veremediniz mi? Hatta belki de kilo aldınız. Belki de bu kadar uğraşa rağmen kilo verememenizin nedeni kişiliğinizden kaynaklanabilir” dedi.

“Kişiliğiniz zayıflamak yada formda kalmak için yaptığınız diyeti sabote ediyor olabilir” diyen Dr.Fevzi Özgönül, kilo alınmasına ve verilememesine neden olabilen kişilik çeşitlerini anlattı.

TEMBEL VE UYUŞUKLAR

Bu tür kişilikte olanlar genelde hazıra düşkünlerdir. Sağlıklı ve düzgün beslenemezler.En kolay yoldan tok hissetmeye çalışırlar. Bu kadar kötü beslendikleri halde, aldıkları bir zayıflama ilacının onları zayıflatacağına ve her şeyi yoluna koyacağına inanırlar. Bu kişilikte olanların en başta böyle bir zayıflama mucizesi olmadığını anlamaları gerekir. Bedenimizi düzgün beslemezsek, ona ihtiyacı olan protein, yağ ve vitamin mineralleri vermezsek, bedenimizin ideal yapısına geri dönemeyeceğini ve dolayısı ile zayıflayamayacağını öğretmek gerekir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Tembeller için en kolay kilo verme yöntemleri

Zayıflamanın, aç kalarak değil düzenli ve besleyici gıdalar ile olabileceğini bilmeliler.
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.