Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir?

tarafından
1221
Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir?
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Türkiye genelinde ciddi anlamda benimsenmiş bakım ürünlerinden birisi olan kantaron yağının cilde faydaları nelerdir? Bu anlamda sizlere derinlemesine bilgiler sunacağız. Kantaron bitkisinden elde edilen bu yağ, insan hayatı için birçok farklı anlamda faydalı ve ön planda tutulması gereken ürünler arasındadır.

İç hastalıkları tedavisinde etkin ürünlerden birisi olduğu gibi cilt sağlığı açısından da çok çok büyük önem arz eden seçenekler arasında yer alır. Dermatologlar, zaman içerisinde yaptıkları araştırmalar sonucunda kantaron yağının cilt için ciddi anlamda faydalı bakım ürünleri olduğu sonucuna varmıştır.

Kantaron Yağının Cilde Faydaları

Kantaron Yağının Cilde Faydaları

Kantaron Yağı Nedir?

Kantaron yağı, kantaron bitkisinden itina ile elde edilen ve hem haricen, hem de şifaen kullanılabilen tamamen doğal bir bitkisel yağ türüdür.

Türkiye genelinde özellikle şifa özelliği son derece ciddi anlamda benimsenen seçeneklerin başında gelir. İnsanlar, gerek cilt uygulamalarında ve gerekse iç organların sağlığı konusunda içmek sureti ile bu yağı tüketir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kantaron yağı ile alakalı olarak çok objektif olarak bazı bilgileri insanlara sunmuştur. Kantaron yağı, faydaları açısından da ciddi şekilde fark yaratıyor.

Kantaron Yağının İnsan Sağlığı için Faydaları

Kantaron yağı, doğada bulunabilecek en mucizevi bitki türlerinden birisi olarak adından ciddi anlamda söz ettirir. Türkiye genelinde özellikle çok fazla özümsenen bir bitkisel ürün olduğunu net olarak söyleyebiliriz. Kantaron yağı, faydaları itibari ile de tıp biliminin kullandığı seçeneklerden birisi olarak dikkat çekmiştir. Kantaron yağının bazı faydaları aşağıdaki gibidir;

 • Antiseptik etkisi ile ilaçlar içerisinde kullanılan önemli bir bileşendir.
 • Kanama esnasında kanamanın kontrol altına alınması ve durdurulması açısından çok faydalıdır.
 • Yara ve yanık durumlarında uygulandığında iyileşme sürecini hızlandırıcı etkiye sahiptir.
 • İltihaplanma durumlarında iltihabın kontrol altına alınması ve yaygınlaşmasının önlenmesi açısından çok önemlidir.
 • Hücre yenileme özelliğine sahip bitkisel ürünlerden birisi olarak dikkatleri çeker.
 • Uygulama yapıldığı bölgede ağrı kesici özelliği ile çok kısa zaman içerisinde etkisini gösterir.
 • Mide ağrıları ya da ülser gibi durumlarda şifaen tercih edilen bir yağ türüdür.

Genel itibari ile son derece faydalı, sağlıklı ve bir o kadar da hızlı etki gösteren ürünlerden birisidir. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde ülkemiz genelinde yaygınlık düzeyi artmıştır. Dünya genelinde de etken seçeneklerden birisi olarak da yine dikkat çeker.

https://www.youtube.com/watch?v=U6k6iXTSEQs

Kantaron Yağının Cilt için Faydaları Nelerdir?

Kantaron yağı, insan vücudu için genel itibari ile son derece sağlıklı bir ürün olduğu gibi cilt için yine son derece faydalı bir ürün olarak dikkat çeker. Sarı kantaron yağı ile alakalı olarak daha önceki dönemde sitemiz içerisinde bazı bilgileri sizlere sunmuştuk. Cilt için özellikle etken seçeneklerden birisi olduğunu net olarak söyleyebiliriz. Ancak yine de faydalarını bilmeniz sizler açısından önemlidir. Bu anlamda bazı bilgileri sizlere sunacak olursak;

 • Cilt üzerinde ki gözenekleri derinlemesine nüfuz ederek temizleyici etkiye sahiptir.
 • Antibakteriyel, antiflamatuar ve antiseptik özelliklerine sahip olması nedeni ile cildinizin daima temiz olmasını ve sivilcelenmenin önüne geçilmesine yardımcı olur.
 • Pürüzsüz ve yumuşak yüzeye sahip bir cilt için hücre yenileyici özelliği ile adından söz ettirir.
 • Cilt üzerinde meydana gelmiş olan yaraların iyileşme sürecini ciddi anlamda hızlandırır.
 • Cilt üzerinde ki ölü deri zaman içerisinde sıkıntılara neden olabilir. Cildinizin ölü derisinden kurtulması ve deformasyonların azalmasında son derece etkin bir bakım ürünüdür.
 • Yanık tedavisinde yıllardan beri en etkin seçeneklerden birisidir. Düzenli olarak uygulandığında yanmış derinin kendisini hızlı şekilde yenilemesine yardımcı olur.
 • Faktörlü etkiye sahiptir. Yani güneşin zararlı ışınlarından korunmanız açısından son derece ideal sbekeçenekleri sizlere sunan bakım ürünleri arasında adından söz ettirir.
 • Belik döneminde özellikle karşımıza çıkan pişik sorununun hızlı bir şekilde giderilmesi safhasında en az pudra kadar etkin bir bakım ürünüdür. Bölgedeki tahrişi giderme ve pişik sorununun giderilmesine son derece önemlidir.
 • Damar büzücü etkiye sahip bir yağ türüdür. Damar ve kan akışının neden olduğu sorunlardan dolayı cilt kızarıklarının giderilmesinde de etkin seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker.
 • Cilt üzerinde meydana gelen doğal lekelerin zaman içerisinde yok edilmesi açısından en etkin bakım ürünlerinin başında gelir.

Kantaron yağının cilde faydaları genel itibari ile bu şekilde sıralanır. Cildimiz için doğal bakım desteklerinden birisidir.

Kantaron Yağı ile Cilt Bakımı

Kantaron Yağı ile Cilt Bakımı

Kantaron Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

Saf şekli ile cilde doğrudan uygulamak, yukarıda saydığımız faydaları edinmeniz açısından son derece önemlidir. Kantaron yağı, tek başına içerisinde ki vitaminleri muhafaza edebilen ürünlerden birisidir. Bu neden dolayısı ile uzman önerilerini de dikkate aldığınızda herhangi bir karışım olmaksızın kullanmak çok önemlidir.

Güneş görmeyeceğiniz zamanlarda ve gece yatmadan önce kullanımı uygundur. Cildinize birkaç damla damlatarak masaj yapmak sureti ile bölgeye iyice nüfuz etmesini sağlamak, sağlıklı sonuçlar elde etmeniz açısından son derece iyi adımlardan birisi olacaktır.

Dilerseniz uygulama sonrasında 1 saat beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Ancak durulamadan gece boyunca bölgede kalması ve sabah durulanması önemlidir. Gerilme hissi ile sizi rahatsız edebilir ancak etkileri çok daha sağlıklı olacaktır.

Kantaron yağının cilt için faydaları genellikle bu şekilde kendisini gösterir. Merak ettiğiniz tüm konularda bizlere anında soru yöneltmeniz yeterlidir.