Kalp hastasının ideal tatili nasıl olmalı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kalp hastalarının tatil yaptığı yerlerin sağlık merkezlerine yakın olması hayati önem taşıyor.

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ceyhun Ceyhan, yaz döneminde nüfusu artıp kış döneminde azalan tatil beldelerindeki sağlık merkezlerinde kardiyoloji uzmanı eksikliği olabildiğini, kalp hastalarının buna dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Kalp rahatsızlığı bulunan kişilere acil durumda kendilerine müdahale edebilecek uzmanlara kısa sürede ulaşabilecekleri yerlerde tatil yapmaları uyarısında bulunan Ceyhan, şöyle konuştu:

“Ciddi kalp hastalığı, kalp yetersizliği olan hastaların sağlık merkezlerine bir saatten daha uzun mesafede tatil yapmaları, tam teşekküllü bir hastaneye, kardiyolojik işlemlerin uygulanabileceği bir merkeze ulaşma açısından sakınca oluşturacaktır. O yüzden en azından tatile çıkmadan önce kişinin doktoruyla iletişime geçip bu konuda uygun mekanlar belirlemesi çok önemli. Kalp krizi tedavi açısından zamanla yarıştığımız bir vaka. Özellikle ilk 6 saat altın saatler olarak değerlendiriliyor. Hasta ne kadar erken ulaşırsa o kadar erken müdahale edilir.”

 

 

Kaynak:kadınvekadın.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.