Kalori yaktıran pilates hareketleri!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kaslarınızı uzatan ve vücudunuzu şekillendiren pilatesin meziyetleri arasında kalori harcamak da var. Kalori düşmanı pilates hareketleri ile fazlalıklarınızdan kurtulun!

Kalori yaktıran 9 Pilates hareketi!

Pilates yalnızca kaslarınızı sıkılaştırıp vücudunuzu şekillendirmekle kalmıyor! Eğer doğru hareketleri uygularsanız Pilates kalori harcatan muhteşem bir spora dönüşüyor.

Terlemeye hazır mısınız? Bu 9 kalori düşmanı pilates hareketiyle hayalinizdeki vücuda bir adım daha yaklaşın!

Yüzme

Leğen kemikleriniz pilates matında , kalçalarınız sıkı ve birbirine yapışık bir şekilde , pliates matına karnınızın üzerine doğru uzanın.

Avuç içleriniz yere bakacak şekilde ellerinizi karşıya doğru uzatın. Başınızı hafifçe yerden kaldırın ve aynı anda kollarınız ve bacaklarınızı da yukarı çekin.(A)

Sol bacağınızla sağ kolunuzu aynı anda daha yukarı kaldırın. Yani çapraz kol- bacak şeklinde tıpkı denizde yüzüyormuş gibi hareket edin. Bunu yaparken nefes almayı unutmayın ve ellerinizi ve bacaklarınızı pilates matına değdirmeyin.(B)

Yüzme hareketini yaparken 1’den 10’a kadar yavaşça sayın. Her sayıda kollarınızı ve bacaklarınızı daha yukarı kaldırmaya ve ileri uzatmaya çalışın. Hareketin bitiminde sırtınız için esneme hareketleri yapın.(C)

Yüzme - Kalori yaktıran pilates hareketleri!
Yüzme – Kalori yaktıran pilates hareketleri!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.