Kalıcı Makyaj ve Makyaj Trendleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

2014 ilkbahar ve yazında neler giyeceğimizi moda haftaları sonunda az çok öğrendik. Pek çok yazdık, çizdik. Peki, bu dönemde nasıl makyaj yapacağınızı biliyor musunuz? 


Bu yaz nasıl makyaj yapacağız?

Bu sezon birbirinden çarpıcı, cıvıl cıvıl renkler göreceğiz. Cildin ve dudakların ön planda olduğu bir stil var bu yıl. Yani gözler ve yanaklar geri planda kalacak. Dudaklarda turuncuları, pembeleri, tüm canlı renkleri göreceğiz. Önerim ise, rujunuzu seçerken kıyafetinizden ziyade, diş renginize göre seçim yapmanız yönünde. Aksi halde, dişleriniz olduğundan sarı ve diş etleriniz olduğundan koyu görünebilir. Gülüşünüzün sağlıklı görünmesi için, renginize dikkat.

Trendler, maskara olayını abartmadan, gözde yalnızca kirpiklere yoğunlaşıp, diğer göz makyaj elemanlarını kullanmamaktan yana. Bu yıl abartı kirpiklere son verildi. Far kullanmakta ısrarlıysanız, kıştan ilkbahara, göz farı skalasında lacivert tercihi yapılırken, yaz aylarında bordoyu görüyoruz. 

Ciltte ise mükemmel ten makyajı var, ancak yoğun allıktan uzak durmak gerekiyor. Mat, pudramsı allık yerine, olabildiğine şeffaf ve ıslak allıklar bu yıl yaza damgasını vuracak.

457790399562

İlle de göz makyajı diyorsanız, size New York Moda Haftası’nda gözlemlediklerimden bahsedeyim. Yüzde orantı çok önemli. Göz ve dudak mesafesi birbirine yakın ise, sadece göz ya da sadece dudak makyajı yapmak gerekiyor. Yüzü küçük kadınlar, her iki makyajı bir arada kullanmamalılar. Bu zaten yapılan en büyük hatalar içinde. 

Kalıcı makyaj trendlerinden bahset istiyorum biraz da. Aslında kadınların en büyük sorunu, makyajlı ya da makyajsız kullanımda en önemli yüz elemanı kaşa gelelim istiyorum. Kaşlarından memnun olmayan kadınlara ne gibi önerilerin var?

Aslında kaşla ilgili birçok sistem gelişiyor her geçen gün. Bunların içinde kıl ekimi de var. Kaş ektirmem diyenler içinse, son yıllarda popüler olan mikro pigmentasyon ya da diğer bir değişle kıl biçiminde pigmentasyon tüm uygulamaların başında geliyor. İnanılmaz derecede doğal görünen kaş yapısına sahip oluyorsun.

457999908905

Nasıl bir sistem bu?
Mikro iğnelerle cildin üst tabakasına yapılan, kılın anatomisine uygun kalıcı kıl biçiminde çizgilerden oluşuyor. Mesela kıl olmayan bir boşlukta, kıl çıkmış olsaydı hangi yöne doğru çıkardı diye hesaplayarak o yöne kalıcı üç yıllık çizgiler atılıyor. Sekiz aylık geçmişi olan bu sistem, şimdilik son sistem. 

Bir zararı yok mu?
Tamamen bitkisel boyalardan yapıldığı için, hayır.

Peki, kaş şekli neye göre veriliyor?
Bunu kendime göre yorumlayacak olursam, yüzün odak noktalarını belirleyip, belirli ölçümlerden sonra, yüz pergeli sayesinde doğru, sağlıklı bakışı elde eden şekli ortaya çıkarıp, uygulamaya geçiyorum. Yani bence, kaş trendlerini ya da kişinin beğendiği bir kaş şekli fotoğrafını hesaplamadan hayata geçirmek çok yanlış. 

458276965246

Saç rengi mi, ten rengi mi baz alınmalı?
Saç renginden yola çıkılmasını doğru bulmuyorum. Kişinin ten renginden baz aldığım sonuçlar daha doğal oluyor. 


Başka hangi amaçla kalıcı makyaj yapılıyor?
Alopesi hastalarına, ameliyat, yara izleri olanlara, kalıcı bir beni olmasını isteyenlere, doğuştan ya da sonradan dudak renginde sorun olan kişilere kalıcı makyaj yapılabiliyor. Lipliner (dudak kontür çizimi), dudak gölgeleme ve renklendirme, eye liner (göz kapağı kontür çizimi), kirpik sıklaştırma, vitiligo alanlarının kamufulajı, meme cerrahisi sonrası meme başı çizimi gibi uygulamalar yapılabiliyor.

 

Röportaj: Özlem Yılmaz Küçük / Caferuj

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.