Kalçadaki sivilcelerden kurtulma yöntemleri

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Kalçanızdaki sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız, mutlaka bunları uygulamalısınız! İşte en kolay yöntemler!

Bazı kadınların kalçalarında sivilcelenmeler olur. Özellikle yaz aylarında mayo giymek bu kadınlar için sorun haline gelir. Bazen akneler o kadar büyük olur ki, size acı verir. Kalçalardaki aknelerin farklı sebepleri olabilir. İşte, bu durumdan kurtulmak için kolay ve etkili yöntemler!

1.) Topikal merhem

Duş sonrasında topikal merhem ya da losyon sürün. Benzoil peroksit, salisilik asit veya alfa hidroksi asit ihtiva eden bir merhem seçin. Bunlardan hangisinin etkili olacağını deneyerek öğrenebilirsiniz. Duş yaptıktan sonra tamamen kuruduktan sonra merhemi uygulayın. benzoil peroksit gibi maddeler elbiselerinizde leke yapabileceği için vücudunuza sürdükten sonra kuruması için bekleyin. Daha sonra tekrar akne tedavisinde etkili Tretinoin içeren bir öğeyi kullanabilirsiniz. Sizin için en uygun maddeyi doktorunuza danışın.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Haremdeki kadınların güzellik sırları

2.) Anti-infektif ajanlar alın

Sivilceler, anti mikrobiyal(enfeksiyon tedavisi) tedavi gerekebilir. Bunun için doktorunuza danışmalısınız. Eğer, Anti-mikrobiyal tedavi için bir sakınca görülmediyse, size verilen ölçülerde ilaç kullanmanız gerekecektir. Ancak ilaçlar bittikten sonra sivilcelerin geri gelmesi olasılığı bulunmaktadır.

3.) Steroid Infusion alın (kortizon olmayan iltihap giderici)

Eğer sivilceleriniz çok büyük iltihaplı ise o zaman bu tedavi yöntemine başvurulabilir. Bu tedavi ile en azından acının hafifletilmesi sağlanabilir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Türk kahvesi telvesi ile göbek eritme ve selülit giderme
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
3
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.