Kalça ve göbek yağlarını eritmek için temel kurallar

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Kalça ve göbek yağlarını eritmek için başlıca yapılması gerekenleri açıklayan Diyetisyen Gülşen Lükel, bu bölgelerdeki yağların sadece bir egzersiz hareketi veya içecek ile yakılamayacağını belirtti.

Hızlı göbek eritme diyeti, karın yağlarını eriten 7 besin, kolay basen eriten diyetler, göbek eriten içecekler, bacak incelten ve kalça eriten diyet, basen eriten 8 besin, kalça eriten içecek tarifleri… Bu başlıklı haberlere online ve basılı mecralarda sürekli rastlıyor ve okuyoruz. Fakat unutulmaması gereken şey ne yalnızca tek bir yiyecek veya içecek ne de popüler olmuş bir diyet sizi tek başına bu sorunlarınızdan kurtarmaz.

Sadece tek bir besini tüketerek yağları yakamayız

Hiçbirimiz yalnızca yağ yakan kahve veya özel hazırlanmış bir Smoothie içerel yağlarımızdan kurtulamaz ya da her gün 30-40 mekik çekerek göbeğimizi eritemeyiz. Evet acı biber metabolizmayı hızlandırır ancak yiyeceğimiz yemeklere acı biber koyduğumuzda mucize bir şekilde metabolizmamızı hızlandırığ bize kilo verdirmez. Tüm bu besin ve hareketlerin faydalı olması için belirli bir düzene göre beslenmeyle birlikte düzenli şekilde egzersiz yapılması gerekmektedir.

Daha önce yayınladığımız göbek eritme diyeti ve hareketleri ile ilgili yazılarımızı da okuyarak kendinize uygun düzenli bir besleme ve egzersiz planı çıkarabilirsiniz. Bu konuda yayınladığımız bazı yazılar:

İşte kalça ve göbek eritmek için uyulması gereken 4 basit temel kural:

  • Güne sağlıklı bir kahvaltı ile başlamak
  • Gün içerisinde öğünlerinizi 3-4 saatte bir olacak şekilde küçük porsiyonlarla oluşturmak
  • Öğle-akşam öğünlerinizi atlamadan doğru besinler seçmek
  • Günde en az 30 dakika düzenli egzersiz yapmak veya yürüyüşe çıkmak

Bu 4 basit kurala hem şikayet ettiğiniz fazla kilolardan hem de sizi rahatsız eden kalça, basen ve göbek gibi dertlerden kurtulabilirsiniz.
Burada unutmamanız ve dikkat etmeniz gereken şey, bu adımları uygularken size engel oluşturmayacak sağlık probleminizin olmadığından emin olmalısınız. Bunun için bir zayıflama programına başlamadan önce kan tahlili yaptırarak kan şekeri, insülin direnci, troid hormonlarının ne kadar salgılandığı, kolesterol değerlerini öğrenmelisiniz.

Kan değerlerinin normal aralığa gelmesini sadece ilaç tedavileri ile sağlanmaz. Uzman bir diyetisyen ile birlikte uygulayacağınız yapacağınız sağlıklı, size uygun diyet tedavisi ile hem kan değerleriniz sağlıklı değer aralıklarına gelir hem de fazla kilo, göbek – basen gibi sorunlarınızdan kurtulmuş olursunuz.

 

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...