Kalça Şekillendirme hareketleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Brezilyalı kadınlar harika vücutlarıyla ünlüdür ancak harika kalçalara sahip olmak için Brezilya’ya gitmek zorunda değilsiniz. Hergün 5 dakikanızı ayrırarak yapabileceğiniz bu hareketlerle sıkı kalçalara kavuşabilirsiniz.

1. Bacaklarınızı kırarak durun

İlk 1 dakika

Bacaklarınızı iyice açın.
Kollarınızı öne doğru parelel şekilde uzatın.
Dizlerinizi kırın ve bu şekilde 2 saniye durun.
Sonra tekrar eski halinize dönün.
20 tekrardan sonra kalabildiğiniz kadar uzun bu pozisyonda kalmaya çalışın.

ss_FI090106FITEX001

2. Yere iniş

1-2 dakika arası

Bacaklarınızı omuz genişliğini kadar açın.
Saç bacağınızı açabildiğiniz kadar ileri doğru uzatın. 90 derece olacak şekilde çömelin. Sağ elinizi 90 derece ile dizinize parelel şekilde yere dayayın. Arka bacağınızı parmak uçlarınızdan destek alarak gerginleştirin. Sol bacağınız arkadaysa sağ elinizi duvar itiyormuş gibi yüz hizanızda durun. Bu pozisyonu diğer el ve ayakla tekrarlayın.

egz2

Saldırı pozisyonu

Birisiyle kavga edecek gibi dizlerinizi 45 derece kırın. Sandalyede oturur gibi dururken ellerinizi kavga edecek gibi yumruk haline getirin.

3. Atlayış pozisyonu

2-3 dakika arası

Ayakta düz bir şekilde durun. Daha sonra bir yerden atlayacak gibi sağ bacağınızı öne doğru açabildiğiniz kadar açın. Daha sonra her iki ayağınızın parmak uçlrında eliniz belinizde yükselin.

egz3

Bu hareketi bacağınızı değiştirerek tekrarlayın.

Yine eliniz belinizde sol bacağınızı ileri doğru açın ve  diz çöker gibi 45 derece kırın, sağ ayağınızın parmak uçlarında bu şekilde durmaya çalışın. Biraz bekledikten sonra ayağınızı değiştirin.

4. Bacak gerdirme

3-4 dakika arası
Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak dik durun. Sonra sağ bacağınızı daha da ileri doğru açın. Kollarınızı öne doğru parelel şekilde uzatın. Bu hareketi ayağınızı değiştirerek tekrarlayın.

ss_FI090106FITEX006

 

5. Arka tekme

4-5 dakika arası

Kollarınız yanda bacaklarınız omuz genişliğinde açık bir şekilde dik durun. Daha sonta iki elleriniz öne doğru uzanmış,  sağ bacağınızı kollarınızla aynı düzeyde arkaya doğru uzatın. Sadece sol bacağınızın üzerinde durun.

Biraz bekledikten sonra bacağınızı değiştirin.

ss_FI090106FITEX007

 

More from the blog

Göbek Eritme Egzersizleri ve Beslenme Yöntemleri

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte göbek eritme egzersizleri ve beslenme yöntemleri konusunda ciddi araştırmalar yapan bayan okuyucularımızı aydınlatmak istiyoruz.

Güç ve Esneklik için Plates Hareketleri

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte güç ve esneklik için plates hareketleri ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacağız. Her geçen gün büyüyen...

Lohusa Dönemi için Faydalı Egzersiz Hareketleri

Bugün ki makalemizde kadınlar için çok faydalı olacağına inandığımız lohusa dönemi için faydalı egzersiz hareketleri üzerinde duracağız. Türkiye genelinde hamilelik sonrası süreç, kadınlar için...

Bel ve Sırt Ağrılarından Kurtulmanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

Son dönemlerde kadınların özellikle en çok sıkıntı yaşadıkları konulardan birisi olan bel ve sırt ağrıları, kısa bir zaman dilimi içerisinde internet ortamında da en...