Kahve Falı Bakmanın İpuçları!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Siz de arkadaşlarınıza kahve falı bakabilmek istiyorsanız, öyleyse işin inceliklerini anlattığımız yazıyı okumadan geçmeyin!

Geleceği bilme merakı birçoğumuzun en hassas noktalarından, ancak falcıya gitmek pahalı olabiliyor ya da biraz ürkütücü gelebiliyor. Eğlence için fal baktırmak istiyorsanız ve çevrenizde iyi fal bakmayı bilen kimse yoksa iş başa düştü. Anlamları verilen belli sembolleri bir iki alıştırmadan sonra öğrenip fal bakmayı çözmek varken neden hala fal bakma yeteneğinizin olmadığını düşünüyorsunuz? Siz de kendi falınıza kendiniz bakmaya ya da sosyal ortamlarda fal bakma kabiliyetinizle ilgi odağı olmaya çok yakınsınız.

Kahve falı bakmanın belli yöntemleri var elbette, şimdi sizlere birkaç tüyo verelim. Fal baktığınız kişiye iyi konsantre olup ona tüm pozitif enerjinizi yollayarak fincanı açmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle büyük bir karmaşa yaratan konuya açıklık getirelim; fincan, önce akrep ve yelkovanın dönme yönüne göre çevrilir, sonra fala bakılmaya başlanır. Bu ince noktalara dikkat edin ki, karşınızdaki iyi fal bakabildiğinizi hissetsin ve enerjisiyle sizi de etkilesin. Dilek tutturmayı sakın atlamayın, insanlar fal baktırmanın bu kısmını çok severler unutmayın, tabağına yapışan ve zor açılan kahve fincanı dileğin gerçekleşeceğine işarettir.

Şimdi açtığınız fincanı sapından başlayarak oluşturulan daire çerçevesinde simgeleri izleyip, somut objelere benzetmeye geldi sıra. Fincanın üst kısmında kalan şekiller yakın zamanda gerçekleşecek olayları temsil eder. Alttaki simgelerin ise uzun vadede gerçekleşecek olaylara işaret ettiğini söyleyebiliriz.
Kahve falında en çok yoruma açık olan şekiller hayvan şekilleridir, öncelikle bunları yakalamaya çalışın. Kalıplaşan bazı hayvan yorumları bulunmakta; at asalet, yunus iyiliğin habercisi, kuş haber, balık ise kısmet olarak yorumlanmaktadır. Büyük ve güçlü hayvanlar kısmet, şans olarak tasvir edilirken, sürüngen hayvanlar ise zor ve tehlikeli bir yolu aşmayı simgeleyip düşman anlamına da gelebilmektedir.

Çiçekler mutluluğu çağrıştırır; papatya aşk, yonca sevgi ve şans, gül ise pek yakında gelecek olan romantikliğin sembolüdür. Ağaç, fallarda şans ve yeni bir iş olarak yorumlanabilir. Falda görülen ev taşınmaya, arabaysa yeni bir araba almaya işaret olarak yorumlanılır.Geometrik şekillerin de falda önemli bir yeri vardır; daire şekli şans ve evliliğe işaret ederken, yıldız yatırım ve şans anlamına gelir. Yaprak şekli dostluk bağlarından haber verirken göz şekli genellikle kıskanç birilerinin habercisidir.

Bu tür ipucu sembollere dikkat edip yorumlayabilme yeteneğini zamanla kazandıktan sonra siz de fal baktırmak için tercih edilen kişi olacaksınız. Hem eğlenip hem de hislerinizi doğru yönlendirerek eğlenceli medyumluk oyunları oynayabilirsiniz.

 

Kaynak: Womenist

More from the blog

Bayramda alternatif tatlı: Soğuk baklava

Soğuk baklava, bayramda büyük rağbet görüyor. Pandemi öncesine göre satışlar yüzde 60 oranında arttı.

Yılbaşı Gecesi için Yılbaşı Ağacı Alternatifleri

Yılbaşı gecesinin yaklaştığı şu günlerde en çok araştırılan konulardan birisi olan yılbaşı ağacı alternatifleri ile alakalı olarak sizlere önerilerde bulunacak ve detaylara eğileceğiz. Yeni...

Evinizi Yılbaşına Hazırlamaya Ne Dersiniz?

Yılbaşı konseptini en güçlü şekilde hissettirmek için kokuları tercih edebilir, evinizi birbirinen güzel kokulu mumlarla donatabilirsiniz.

Türkiye’nin En Popüler Youtuber’ları

Bugün farklı bir konuya değinmek istedik ve fikir sahibi olun, daha iyi seçenekleri değerlendirin diye Türkiye'nin en popüler Youtuber'ları ile alakalı olarak seçenekleri sizlere sunabilmek...