Kadınların yapmaması gereken 10 alışkanlık

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Güzellik uğruna vazgeçemediğiniz alışkanlıklar, güzelliğinizi uzun vadede sabote ediyor olabilir mi? Daha iyi bir görünüm için bunları yapmadığınızdan emin olun…

1. Makyajla uyumak

Birçok kadının suçlusu olduğu bu durum, düşünüldüğünden çok daha fazla soruna neden olabiliyor. Tıkalı gözenekler ve sivilceler istemiyorsanız yatmadan önce sadece birkaç dakikanızı ayırıp makyajınızı çıkartın. Cildiniz size minnettar kalacak!

2. Kirli makyaj fırçası kullanmak

Makyaj fırçalarınızı gerektiği gibi korumuyorsanız, daha temiz ve iyi durumda olan fırçalar kadar işinizi görmezler. Özellikle dudak ve göz makyaj fırçaları, düzenli olarak temizlenmediklerinde bakteri ve enfeksiyon riski taşır. Temizliğe rağmen eski işlevselliğini yitirmiş fırçalarınız varsa, veda vakti gelmiş demektir.

3. Tırnak yemek

Biçimsiz tırnaklar, kusursuz tarzınıza rağmen şıklığınızın düşmanı olabilir! Tırnaklarınızdan uzak durabilmek için maniküre gitmeyi deneyin. Eğer kaygı ve endişelerinizden ötürü tırnak yemeye devam ediyorsanız, meditasyon yapmak veya bir profesyonele danışmak size daha çok yardımcı olabilir.

dudakdil460

4. Dudaklarınızı yalamak

Dudaklarınızı yalamak, tehlikeli bir kısır döngüyü tetikleyebilir! Dudaklarınızdaki kuruluk ve çatlaklar sizi dudaklarınızı yalamaya itse de, daha da kurumuş ve çatlamış dudaklar istemiyorsanız bu alışkanlığınızdan vazgeçin! Yanınızda dudak nemlendiricisi bulundurun ve dudaklarınız kuruduğunda onu kullanın.

5. Güneş kremi kullanmamak

Derisi kurumuş ve çatlamış bir ayakkabı yüzeyi gibi cildiniz olsun istemiyorsanız güneşe çıkmadan önce güneş kremi kullanmayı alışkanlık haline getirin. Güneş kremi kullanmak, cildinizin daha uzun süre yumuşak ve kırışıksız kalmasına yardımcı olur. Esmer tenli de olsanız güneş kremini asla ihmal etmeyin!

6. Sivilce sıkmak

Herkes sivilcelerinden nefret eder ama sivilcelerinizi sıkmak onlardan kurtulmanıza yardımcı olmaz. Sivilcenizi başarıyla sıktığınızda, bakteri saçtığınızı ve kalıcı yara izleri bırakabileceğinizi biliyor musunuz? Kendiliğinden patlayan büyük sivilcelerinizin içindeki bakterinin yayılmaması için de o bölgeyi su ve sabunla yıkamayı ihmal etmeyin.

Sivilce sıkmak
Sivilce sıkmak

7. Islak saçı taramak

Islak saç zarar görmeye ve kırılmaya kuru saçtan çok daha fazla meyillidir. Sıradan bir saç fırçasıyla saçınızı ıslakken taramak yerine, saçınızı kuruturken seyrek uçlu bir fırçayla tarayın.

8. Sıkı örgü ve atkuyruğu modelleri

Traction Alopecia, saç köklerinin çekilmesine bağlı olarak saç dökülmesinin bilimsel adı. Eğer kalıcı veya kısa süreli olarak saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız, saçlarınıza biraz daha nazik davranın.

9. Cımbızı gereğinden çok kullanmak

Henüz çıkmamış kıl köklerini cımbızla çıkarmaya uğraşmak cildinizde yara izleri meydana getirebilir. Bunun yerine o bölgeyi peeling kremi ile yıkayabilir, kıl kendiliğinden çıktığında cımbızla alabilirsiniz.

10. Şok diyetler

Şok diyetleri uyguladığınız ilk birkaç seferde başarılı sonuçlar elde etmiş ve kolay kilo vermiş olabilirsiniz. Ancak her şok diyet sonucunda vücudunuzdaki kaslara ve metabolizmanıza zarar verdiğinizi de biliyor muydunuz? Eğer kilonuzdan rahatsızsanız günlük hayatınıza egzersizi dahil etmeyi deneyin.

Kaynak: Radikal

 

More from the blog

Türkiye ve Güney Kore arasında güzellik işbirliği

Kore Ticaret-Yatırım Teşvik Ajansı (KOTRA) Genel Direktörü Hyeon Cheol Kim, Güney Kore ve Türkiye arasında kozmetik alanındaki işbirliğini artırarak iki ülke arasındaki bağları daha da kuvvetlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulunabilir?

Cilt lekelerinin baş gösterdiği yerler genellikle el, boyun ve yüz çevreleridir. Bu lekeler çeşitli durumlara göre oluşabilir ve vücutta kalma süreleri bu durumlara göre değişiklik gösterebilir. Lekelerin...

Gözlerinizin İçinin Işıltısını Dışına Yansıtın

Emin ve profesyonel ellerde yaptıracağınız göz altı ışık dolgusu için işinde uzman kişilerden yardım almanız çok önemli.

Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir?

Cilt sorunlarında uzmanların da en çok önerdikleri seçeneklerden birisi olan kantaron yağının cilde faydaları konusunda bilgiler sunmak istiyoruz.