Kadınların Alışveriş Çılgınlığı ve Nedenleri

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

Yeni bir mevsim, geride kalan yaz ayları. Vitrinlerde renk renk elbiseler ayakkabılar sezon sonu indirimleri neredeyse her mağazada indirim yazıları. En çokta kadınlar bu durumdan menün peki neden bu kadar alışveriş tutkunudur kadınlar hiç düşündünüz mü? Tek etken sezon sonu indirimleri olması mı yoksa tek farklılık kadın olmak mı?

Patolojik bir alışveriş çılgınlığı ilk kez 1915’lerde teşhis edilmiş ve bastırılmışlığın, mutsuzluğun, güvensizliğin, engellenmenin, yalnızlığın dışavurumu olarak tanımlanmıştır. İhtiyaç dışı ve kontrolsüzce yapılan harcama belli kaygı ve endişelerin giderilmesiyle son bulur yine aynı sıkıntılar baş gösterdiğinde yeniden başlar. Patolojik olmayan ancak eşler tarafından patolojik kabul edilen alışveriş kadınlar için gerekli hatta mecburidir. Birçok araştırma yapılan bu konu için kadınlar ve eşlerin görüşü alınarak birden çok sonuç elde edilmiştir. Bunlardan ilki:

-Hayal Kurma: Kadınlar girdiği mağazada kendi tarzı dışında birçok şeyi almadan deneme ve ayna karşısında bu farklı beni görme hissinin kendisini heyecanlandırdığını düşünüyor.

-Beğenileri Yakından Takip Etme İsteği: Her ne kadar modayı takip edebildiğimiz internetimiz olsa da kadınlar, alacağı ürünün rengi, biçimi ve duruşunu birebir yakından görmek ister.

-Genel Kabul: Kadınlar hemcinslerinin beğenilerini merak ettiklerini nitekim en çok sevilenin en çok kabul görüp kendilerinin de buna sahip olması durumunda daha çok beğenileceklerini düşünüyorlar.
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

More from the blog

Hayır Diyememe Sorununa Çözüm Önerileri

‘’Hiç kimseye hayır diyemiyorum.’’ "Bazen istemediğim şeyleri hayır diyemediğim için yapmak zorunda kalıyorum.’’ "Kimseyi kırmak istemiyorum.’’ diyenlerdenseniz sizinde hayır diyememe sorununuz olabilir. Sebebi psikolojik bir...

Hamilelik Dönemi Psikolojisi ve Alınması Gereken Önlemler

Bir çeşit bunalım ve psikolojik buhran süreci. Bugün sizlerle hamilelik dönemi psikolojisi üzerinde duracak ve fikir sahibi olacağız.

Mitomani hastalığı hayatı olumsuz etkiliyor

Kişilerin kendi söylediği yalana inanma hastalığı olan Mitomani, günlük hayatta bireyleri olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Başarılı olmanın formülü

Başarılı olmak için öncelikle neler yapılması gerekiyor?