Kadınlarda göğüs ağrısı neye işaret ediyor?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Göğsünüzde ağrı, sıkışma, ağırlık hissettiğiniz zamanlar oluyor mu? Genellikle böyle ara sıra meydana gelen ağrıları görmezden geliyoruz. Ancak söylemeliyiz ki, bu hiç akıllıca bir davranış değil. Çünkü hiç bir ağrı nedensiz oluşmaz! Özellikle göğüs ağrısı kadınlar için ciddi bir hastalığa işaret ediyor olabilir.

Kas ağrıları
Göğüs kaslarınızı genellikle aktif olarak kullanmadığınız için, göğüsünüzde kas ağrısı pek sık ortaya çıkmaz. Yine de, kötü bir uyuma pozisyonu ya da yaptığınız bir egzersiz nedeniyle meydana gelmiş olabilir. Oluşan ağrının kas ağrısı mı başka bir nedenden kaynaklı mı olduğunu öğrenmeniz gerekir.

Yumrular
Göğüsteki her yumru ağrı yapma sa da bazı yumrular ağrı yapabilir. Ancak kontrol yaparken eelinize gelen her yumru sizi hemen endişelendirmesin. Göğüste kanserli olmayan yumrular da bulunur. Her yumruyu doktrorunuzda göstermekte fayda vardır. Bir mamaografi size en iyi sonucu verir.

Sol göğüs
Bazen sol göğüsümüzün hemen altında kalbimiz olduğu gerçeğini unutuyoruz. Göğüs ağrısı, kalp ağrısıyla doğrudan alakalı olabilir. Eğer sol göğüsünüzde sürekli bir ağrı hissediyorsanız, Eko-kardiyogram çektirmelisiniz. Ağrının göğüsten mi yoksa içeriden mi geldiğini öğrenmelisiniz.

Menstrual kramplar
Göğüs ağrısına en sık menstruasyon döneminde rastlanıyor. Bu dönemde vücudun su tutması gibi göğüslerde de ağırlaşma olur ve göğüste ani kramplar meydana gelebilir.

Ovülasyon
Ovülasyon döneminde vücutta birçok hormonal aktivite oluşur. Nadiren de olsa bu sırada göğüsünüzde ağrı hissedebilirsiniz.

 

Kaynak: elmaelma.com


Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.