Kadınlarda göğüs ağrısı neye işaret ediyor?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Göğsünüzde ağrı, sıkışma, ağırlık hissettiğiniz zamanlar oluyor mu? Genellikle böyle ara sıra meydana gelen ağrıları görmezden geliyoruz. Ancak söylemeliyiz ki, bu hiç akıllıca bir davranış değil. Çünkü hiç bir ağrı nedensiz oluşmaz! Özellikle göğüs ağrısı kadınlar için ciddi bir hastalığa işaret ediyor olabilir.

Kas ağrıları
Göğüs kaslarınızı genellikle aktif olarak kullanmadığınız için, göğüsünüzde kas ağrısı pek sık ortaya çıkmaz. Yine de, kötü bir uyuma pozisyonu ya da yaptığınız bir egzersiz nedeniyle meydana gelmiş olabilir. Oluşan ağrının kas ağrısı mı başka bir nedenden kaynaklı mı olduğunu öğrenmeniz gerekir.

Yumrular
Göğüsteki her yumru ağrı yapma sa da bazı yumrular ağrı yapabilir. Ancak kontrol yaparken eelinize gelen her yumru sizi hemen endişelendirmesin. Göğüste kanserli olmayan yumrular da bulunur. Her yumruyu doktrorunuzda göstermekte fayda vardır. Bir mamaografi size en iyi sonucu verir.

Sol göğüs
Bazen sol göğüsümüzün hemen altında kalbimiz olduğu gerçeğini unutuyoruz. Göğüs ağrısı, kalp ağrısıyla doğrudan alakalı olabilir. Eğer sol göğüsünüzde sürekli bir ağrı hissediyorsanız, Eko-kardiyogram çektirmelisiniz. Ağrının göğüsten mi yoksa içeriden mi geldiğini öğrenmelisiniz.

Menstrual kramplar
Göğüs ağrısına en sık menstruasyon döneminde rastlanıyor. Bu dönemde vücudun su tutması gibi göğüslerde de ağırlaşma olur ve göğüste ani kramplar meydana gelebilir.

Ovülasyon
Ovülasyon döneminde vücutta birçok hormonal aktivite oluşur. Nadiren de olsa bu sırada göğüsünüzde ağrı hissedebilirsiniz.

 

Kaynak: elmaelma.com


More from the blog

Doğal ve Organik Beslenerek Kendinize İyi Bakın

Beslenme düzeni sağlık ve güzellik açısından çok önemlidir. Gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin içeriği görünüşünüz üzerinde etkilidir. Yağlı ve katkılı yiyecekler beden ve ruh sağlığınız...

Tüm Vitaminleri İhtiva Eden Bitki Arpa Çimi Nedir? Mucizevi Faydaları

Vücudumuzun sağlıklı ve dinamik çalışması için olmazsa olmaz vitaminler ve mineraller  besin yoluyla ,gerektiği hallerde takviyelerle alınması gerekmektedir. Hangi vitamine ihtiyaç duyduğumuz bilmeksizin her...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Burun Spreyleri Alışkanlık Yapabilir

Burun eğriliği, alerjik rahatsızlıklar, burun içi konkaların çeşitli sebeplerle şişmesi, sinüzit gibi sebeplerle sıkça reçete edilen burun spreyleri doktor kontrolünde kullanılmadığı takdirde çeşitli sağlık...