Kadınlar neden aldatır?

"Erkek aldatır, kadın aldatmaz" inanışı değer kaybetti. Kadınlar üç nedenden dolayı aldatır...

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sadece erkekler değil kadınlar da aldatıyor. Peki ama neden?

Amerikan Seksoloji Derneği konferansında açıklanan 35 ile 45 yaş arası 100 kadın üzerinde yapılmış yeni araştırma sonucuna göre, pek çok kadın evliliğinden memnun ancak bir macera, ilişki arayışında. Araştırmanın en ilginç kısmı, araştırmaya katılan kadınlardan hiçbirinin evliliğini bitmek istememesi. Kadınların yüzde 67’si aldatıyor, çünkü daha fazla “romantik tutku” istiyor.

Evlilikleri, ilişkileri monotonlaşmış kadınlar hayatlarından şikayetçi oluyor ve mutsuzlaşıyorlar. Heyecanını tamamen yitiren bir evlilikte sadece erkekler değil, kadınlar da aldatma eğilimi içine giriyorlar. Erkekler, genelde yeni bir cinsel partner arayışından dolayı aldatırken, kadınlar aşk veya yeni bir heyecan için eşlerini aldatmayı göze alıyorlar.

Pek çok kadın evliliği ne kadar sıkıcı ve heyecansız olursa olsun, aşk olmadan bir başkasıyla cinsellik yaşamıyor.

ald-mkl

KADINLARIN ALDATMASI İÇİN 3 NEDEN 

– Hormonal nedenlerden dolayı masum aldatmalar
Cinsel tatmin için olan aldatmalardır. Kadın da erkek gibi farklı cinsel paylaşımlar yaşamak ister.

– İyi giden bir evliliği olduğu halde eşinin kendisini aldattığını hissettiyse intikam almak için aldatma 
Bu durum psikolojik ve depresyon gibi sorunları beraberinde getiren hadiseler yaratır.

– Kötü bir evliliği olan kadının başka bir erkek bulma isteği 
Bu tarz aldatmalarda kadın durduk yerde kendini maceraya atmaz. Eşinden memnun değildir, onu maddi manevi yetersiz buluyordur. Bu sebeple başka bir erkeği garantilemek ister. Nasılsa eşiyle arasında problem yoktur ya da boşanmadan yeni bir olay yaşayacağım diyerek bunun altyapısını hazırlar. Dolayısıyla aldatır ve eski eşiyle boşanır. Yenisiyle evlenir ya da beraber yaşar.

Kadın severse, aşık olursa, yapısı gereği iki eşliliği kabul etmez, birine bağlı olmak ister. Garanti altına almak istemesi, ait olma duygusuyla hareket ettiği içindir. Eğer eşiyle arası bozuksa, evlilik kağıt üzerinde sürüyorsa bir garantör arar. Gerek duygusal, gerek ekonomik nedenler. Dolayısıyla o garantiyi bulduktan sonra birincisinden boşanır. Bu aldatma mıdır değil midir bu tartışma konusudur. Bitmiş bir evliliğin sürecini hızlandırmak için destek arayışıdır.

ERKEK MACERACI, KADIN GARANTİCİ
Erkekler daha maceracı, kadınlar daha garanticidir. Kadın hiçbir zaman evde oturan, pısırık bir adam istemez. Yapılan araştırmalar, böyle durumlarda yani erkek pısırıksa, maddi manevi her tür daha az bir getirisi varsa, eğer çocuk da varsa, kadın her durumda birine ait olmak ister. Evdekine de ait olmayı istemediği için kadın kendini garanti altına almadan aldatmaz.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.