Kadınlar için 3 kalça eritme hareketi

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Kilo problemi yaşayanların vücudunda şikâyetçi olduğu bölgelerin başında, göbek ile birlikte kalça gelir. Çünkü kalça bölgesinde yağ dokusu daha fazla ve kan dolaşımı daha yavaştır. Bununla birlikte kaslar da çok daha yumuşak ve gevşemeye yatkındır. Kalça bölgesindeki şikâyetler yalnızca genişlikle sınırlı kalmaz: Gevşek, sarkık kalçalar da bu bölgenin en büyük problemleri arasındadır. Bütün bunların en etkili çözümü ise egzersiz yapmak.

Fitness Eğitmeni Oktay Sağnak ve Pilates Eğitmeni Aslı Sözen, özellikle de çömelme hareketlerinin kalça için birebir olduğunu söylüyor. Bu hareketler günlük aktivitelerinde yeterli güce sahip olmanı bile sağlar. Yana, öne ve arkaya adım atarak yapılan egzersizler ise pek çok kas grubunun çalışmasına etki eder. Haftada en az iki gün yapman gereken bu egzersizler, kalça kaslarının gücünü arttırmakta çok faydalı.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Basen eritmek için 3 basit hareket

Egzersizlere başlarken

Önce temel kalça güçlendirme egzersizleri ile başla. Bir süre bu temel hareketleri yaptıktan sonra, gelişmiş kalça hareketleri ile egzersize devam edebilirsin. Tabii kalça hareketlerinden önce bisiklet ve koşu bandı gibi kardiyo egzersizlerini 15-20 dakika yapmanda fayda var. Egzersize başlamadan önce hem sakatlık riskini önlemek, hem de adeleyi ısındırıp performansı arttırmak için kardiyo gereklidir. Kalça gücün geliştikçe egzersizlerin sayısını arttırmalı ve gelişmiş kalça hareketleri eklemelisin.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Basen Nasıl Eritilir? Basen Eritme Diyeti ve Hareketleri

İşte en etkili 3 kalça eritme hareketi…

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.