‘Kadınlar Erkeği Mutlu Etmek Zorunda Bırakılıyor’

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Aile ve Evlilik Terapisti Dr. Obengül Ejder, cinselliğin çift taraflı memnuniyete dayanan bir duygu olduğunu belirterek, kadınların kocalarına bedenlerini hediye gibi sunmamaları gerektiğini söyledi. Dr. Ejder, “Toplum tarafından, kadın, erkeği mutlu etmek zorunda bırakılıyor” dedi.

Adana Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi’nce Adana Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen ‘Toplumsal şiddetin çocuk ve kadın üzerine etkisi’ konulu söyleşide konuşan Dr. Obengül Ejder, kadına yönelik şiddetin her geçen gün ciddi boyutlar aldığını belirterek, bu durumun sadece fiziksel şiddet olarak algılanmasının yanlış olduğunu anlattı.

Toplumda erkeği mutlu etmenin ve cinsel ihtiyaçlarını karşılamanın kadının göreviymiş gibi algılandığını vurgulayan Dr. Ejder, “Kadın, erkeğin her ihtiyacını karşılamak zorunda değildir. Cinsellik iki tarafın da haz duyması gerektiği bir duygudur. Toplum tarafından kadın erkeği mutlu etmek zorunda bırakılıyor. Hatta çoğu kadın bedenini kırmızı kurdeleyle hediye gibi kocasına sunuyor. Bunu yapmayanlar ise ‘Kadınlık görevini bile yapamıyorsun’ diyerek dışlanıyor. Bu durum çok yanlış” diye konuştu.

Erkeklerin kadınların duygularını ve cinsel ihtiyaçlarını önemsemediğini de öne süren Dr. Ejder, “Erkek orgazm olduktan sonra, kadının tatmin olup olmadığı umurunda olmuyor. Bu konuda kadınlara uygulanan toplumsal baskı, kadının durumu kabullenmesine neden oluyor” dedi.

Cinselliğin çocukluktan öğrenilmeye başladığını ifade eden Dr. Ejder, durumun toplum tarafından aşılması için bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarının yapılması gerektiğini söyledi.

Etkinliğin sonunda Adana Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Akça, Dr. Obengül Ejder’e teşekkür belgesi sundu. – Adana

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.