Izgaraya Veda Edin Yaşlanmayın!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İngiliz bilim adamlarının yaptığı son araştırmalara göre, ızgara et yüzünüzdeki çizgileri belirginleştiriyor ve yaşlanma belirtilerinin de hızını artırıyor. Izgarada pişirilen yemekler, kadınların yaşlanma belirtilerini artıran ve hızlandırılmış glikozilasyonun son ürünü olan AGE (Advanced Glycation End) molekülleri içeriyor.

İngiliz Doktor Anastacia Calea, hızlandırılmış glikozilasyonu, çok yüksek ısıda şeker ve nişasta ya da karbonhidrat ve protein/yağ arasında meydana gelen reaksiyon olarak tanımlıyor.  Diğer bir değişle yemeğin pişirilme evresinde direkt ateşe maruz kalması, buharda ya da tencerede pişmesinden çok daha tehlikeli oluyor. Örneğin bir parça tavuğun içindeki AGE oranı, ızgarada pişirilirse, tencerede pişirilen tavuğa oranla dört kar daha fazla. Ayrıca bu oran hazır yemekler söz konusu olduğunda daha da artıyor.

Eğer yaşlanma etkileriyle erkenden savaşmaya başlamak istemiyor ya da cildinizde yavaş yavaş kendini gösteren çizgilerinizin hızla derinleşmesini istemiyorsanız, diyet reçetelerinde bulunan ızgara önerilerine ve barbekü partilerine artık veda etmeniz gerekiyor.

Kaynak:Womenist.net

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.