İtalya’ya ilk kez gidecekler için tatil önerileri

İtalya'ya ilk kez gidecekler için tatil önerileri
İtalya'ya ilk kez gidecekler için tatil önerileri
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Gondollar şehri Venedik, sanatın başkenti Floransa, Roma gibi kentleriyle her yıl binlerce turisti ağırlayan moda ve lezzetin başkenti İtalya’ya gitmeyi düşünüyorsanız, İtalya’yı ilk kez görecekler için seyahat tüyolarına mutlaka göz atmalısınız.

Bavul.com’un Türkiye Genel Müdürü Mazhar Özsoy, İtalya’ya gidecekler için önemli bilgi ve tavsiyeleri sıralayarak, seyahat için en uygun zamanın Eylül ayı olduğuna dikkat çekti. İşte İtalya’ya gidecekler için önemli tüyolar…

İtalya seyahatinizi bahar ve sonbahar aylarına denk getirin

İtalya, yazları güneşli ve sıcak, kışın ise yağışlı ve soğuktur. Bu nedenle sıcak ya da yağışlı bir havaya maruz kalmadan keyifli bir şekilde bu ülkeyi keşfetmek istiyorsanız ilkbahar ve yaz sonunu tercih etmelisiniz.

Ayrıca Ağustos ayında, halkın büyük bir bölümü tatiller ve bayramlar nedeniyle tatile gittiği için mağazaların büyük bir bölümü de kapalıdır. Bu nedenle seyahatinizi ağustos ayına denk getirmemenizi tavsiye ediyoruz. Mayıs ve Eylül ayları İtalya seyahati için en ideal aylar.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yaz Tatili İçin Vizesiz Ülkeler

Siesta saatlerine dikkat !

İtalya’da sıcaklar nedeniyle çalışma saatleri siesta saatlerine göre düzenleniyor. 12.00-15.00 ya da 13.00-16.00 saatleri arasında siesta saati nedeniyle bütün dükkanlar kapanıyor. Eğer siesta saatinden önce dükkana girdiyseniz, siesta saati kasada değilseniz mutlaka dışarı davet edilirsiniz. İtalyanlar siesta saatlerine son derece önem verdikleri için binlerce euro’luk alışveriş yapacağınızı söyleseniz dahi asla kuralı bozmazlar. İtalyanların esnek olmadığı başka bir konu da mesai saatleri. Mesai sabahsaat 08.00’de başlayıp siesta aralarına dikkat edilerek akşam 19.00’da bitiyor.

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
3
4
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.