İşte en tatlı ilaç!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

O’nu yerken artık kendinizi tutmanıza gerek yok

Harvard Tıp Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara göre bitter (siyah) çikolata yemenin tansiyonu düşürdüğü ortaya çıktı.

Cochrane Grub’un yayınladığı rapora göre, çikolatanın ana maddesi olan olan kakaonun içinde bulunan flavanol adlı kimyasal, kan damarlarını rahatlatıyor ve kan akışını hızlandırıyor. Kakao vücüdun nitrik oksit kimyasalını salgılamasını sağlıyor böylelikle kan damarlarda daha kolay akış yapıyor.

Araştırma ekibinin başında bulunanlar ise ”Henüz elimizde sadece kısa süreli etkiyi gösteren sonuçlar olsa da, elde ettiğimiz veriler bu maddenin gelecekte kalp hastalıkları riskini azaltmada kullanılabileceğini ortaya koyuyor” dedi.

KAKAO DA ANTİOKSİDAN İÇERİYOR

Zengin bir kalsiyum kaynağı olan çikolatanın içinde bulunan antioksidanların kanserle mücadelede de faydalı olduğu bildirildi. Yapılan araştırmalara göre kakao, kırmızı şaraba göre iki, yeşil çaya göre üç kat daha fazla antioksidan madde içeriyor.

 

Kaynak:kadınvekadın.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.