İşte bebeksi cildin sırrı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bebek gibi bir cilde sahip olamk için…

Aslında cildimizin zinde görünmesini, renginin ve dokusunun daha güzel olmasını sağlamak imkansız değil. Sadece biraz bakım ve özen gerekli.

NEM DENGESİ ÖNEMLİ

Cildimizin iyi görünmesi bir çok şeye bağlı. Yorgun olmak, stresli olmak, kötü hava koşulları, sağlıksız beslenme ve kan dolaşımı ile ilgili sorunlar cildimizi olumsuz yönde etkilemekte. Bununla birlikte cildimizi iyi temizlemediğimiz, cildimize uygun ürünler kullanmadığımız ve gereken bakımları yapmadığımız için cildimiz çok daha fazla yorgun düşmekte. Kışın soğuk, yazın sıcak cildimizin ısı ve nem dengesini korumak için zorlanmasına sebep olmaktadır.

ÖLÜ DERİLERDEN KURTULUN

Cildimize özel maskelerle bakım yapmak, belirli günlerde vitaminlerle masaj yapmak ve peeling ve fırça yöntemi ile ölü derilerden arındırmak ta cildimizin nefes almasını sağlayacaktır.

BUHARIN GÜCÜNDEN YARARLANIN

Bir çok meyve ve sebzenin özlerinde cildimize faydalı vitamin ve mineraller vardır. Cilt tipimize uygun olanları seçerek onları cildimize uygulayabiliriz. Arada sırada cildimizi temizlemek için buhar kullanabilir, açılan gözeneklerde biriken siyah noktaları şırınga ucu ile yüzeye çıkarabiliriz. Cildimize süt ve toniklerle arınma yaparak, yumuşak ve ılık bir havlu yardımı ile destekte bulunabiliriz.

 

Kaynak:kadınvekadın.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.