Islak saç trendi nasıl yapılır?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

“Islak saç trendi çok güzel ama kendi saçımda nasıl yapacağımı bilemiyorum” diyorsanız işte size birkaç öneri!

Islak saç trendi nasıl uygulanır?

Islak görünümlü saç trendi aslında bize çok uzak değil. Islak görünümlü saç trendi geri dönüyor hem de yenilenerek!

Bu saç trendini ilk uygulayan tabii ki şimdiden müzik dünyasında efsaneleşen isimlerden biri, süper kadın Beyoncé! 2014 Grammy performansındaki küt, dalgalı ve ıslak saçlarına hayran olduk.

Moda haftalarında her uzunlukta ve her model saçta değişik yorumlanarak uygulanan ıslak saç modelleri de dikkatimizi çekenler arasındaydı.

İşte podyumdan önce Beyoncé’nin saçlarına ve şimdi de bizimkilere sıçrayacak olan ıslak saç trendi!

46746

En iyi ıslak saç görünümüne sahip olmak istiyorsanız saçınızın dokusuyla oynamamanız gerekir.

Yani saçınız kıvırcıksa ya da düzse saçınızın doğal şeklini değiştirmeye çalışmamalısınız. Islak saç görünümü için saçınızın uzun ya da kısa olması bir fark yaratmıyor.

Bu görünümü elde etmek için önce saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızı çok fazla ovalamadan, bir havluyla kurulayın. Saçlarınızdaki fazla sudan kurtulduğunuzda, ıslak saç görünümünü yaratacak saç ürünlerini uygulayın.

46735

Saç waxı, jöle ya da köpük hangi ürünü saçınıza uygulamayı seviyorsanız onu kullanın.

Önemli olan ıslak görünüm yaratacak olan ürünleri saç derinize değil yalnızca saçlarınıza uygulamanız.

Saç diplerinize çok fazla jöle benzeri şekillendirici ürün uygularsanız, saçlarınız ipeksi değil, yağlı ve yıkanmamış gibi görünecektir.

Eğer saçlarınıza biraz da şekil vermek istiyorsanız, ıslak görünüm yaratcak ürünle birlikte saçınıza doku kazandıran sprey ya da saç kremi tarzı bir ürün de kullanabilirsiniz.

Islak saç trendi nasıl yapılır?
Islak saç trendi nasıl yapılır?

Kısa saçlarda ıslak görünüm!

Kısa saçlarda en kolay uygulanan ıslak saç modeli arkaya doğru yatırılan saç stilidir. Bu maskülen saç stili duruşunuza sert bir hava katmak için ideal.

Atrıca saçlarınızı asimetrik bir şekilde arkaya doğru tarayabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz ürünü seçin ve saç diplerinize gelmeyecek şekilde saçınıza sürün. Saçlarınızı arkaya doğru tararken, asimetrik bir şekil yaratın.

Durulanmayan saç nemlendiricilerinin yarattığı mucizeleri hepimiz biliyoruz. Saçlarınız ilk aşamada ıslak olsa da zaman geçtikçe kuruyacak ve nemsiz kalacak. Bunun önüne geçmek için saçlarınıza ıslak görünüm veren ürünlerden uygulamadan önce mutlaka durulanmayan nemlendiricilerden sürün.

Islak saç trendi nasıl yapılır?
Islak saç trendi nasıl yapılır?

Eğer saçlarınıza hacim vermek istiyorsanız, saç buklelerini şekillendiren kremleri kullanabilirsiniz ama saç diplerinize uygulamamaya dikkat edin. Tıpkı jöle ve benzeri ürünlerde olduğu gibi direk saç derisine temas eden ürünler saçlarınızın kötü görünmesine neden olur.

Eğer dalgalı bir görünüm istemiyorsanız, o halde tam tersi etki yaratan düzleştirici etkili saç kremlerini tercih edebilirsiniz.

Eğer ıslak görünümlü saçlarla çok maskülen bir havaya büründüğünüzü düşünüyorsanız, makyajınızda kırmızı ruj ve smokey eye denilen dumanlı göz makyajını tercih edin. Size kadınsı ve seksi bir görünüm verecek.

1
2
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.