İş görüşmesinde en sık yapılan yanlışlar

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

1- Sıkılmış veya kendinden emin görünmeye çalışmak: Birkaç ay önce kampüste veya okulda en dikkat çeken kişi olabilirsiniz fakat işverenlerin karşısında daha kendini kanıtlamamış bir çaylaksınızdır. Bunun için ilk müzakerede pozitif ve saygılı bir davranış yapabileceğiniz en iyi şey.

2- Uygun bir şekilde giyinmemek: Mülakata giderken giydiğiniz kıyafetler kendinize duyduğunuz güveni ve işe verdiğiniz ehemmiyeti gösterir. Mübalağadan uzak, temiz, ütülenmiş bir kıyafet seçmek en iyisi.

3- Şirket ile ilgili araştırma yapmadan müzakereye gelmek: İşe başlamayı düşündüğünüz şirket ile ilgili hiçbir bilginiziz olmamasının özrü yok. Hiç olmazsa şirketin web sitesini iyice inceleyin. Bir de Google’dan firma ile ilgili çıkmış haber ve bültenlere bakarsanız, tamamdır.

4- Cep telefonlarını kapatmamak: Ciddi bir iş müzakeresinde cep telefonunuzu sessiz moduna almalısınız. Diyelim ki unuttunuz ve çaldı. Özür dileyerek kapatın ve mülakatınıza kaldığınız yerden devam edin.

6- Hemen aylığı sormak: İlk müzakerede işveren söz etmeden aylığı sormak işten çok parasıyla ilgilendiğiniz izlenimini verir.

7- Aynı şirkette çok fazla pozisyona müracaat etmek: Bir takım yeni mezunlar bir şirkette çalışmayı çok istedikleri vakit iş için uygun olup olmadıklarına bakmadan o şirkette hangi pozisyon boş olursa ona CV yolluyor. Oysa özgeçmişinizi, yalnızca eğitim ve yeteneklerinize uygun işler için yollamalısınız.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.