iPhone X (10) Gündeme Bomba Gibi Düştü

tarafından
488
iPhone X (10) Gündeme Bomba Gibi Düştü
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dünya teknoloji gündemine bomba gibi düşen iPhone X (10) modeli ile alakalı olarak muazzam seçenekler sunuldu. Bildiğimiz gibi Apple şirketi, kurucusu olan ve yıllardan beri izinden gittiği Steve Jobs prensiplerini zaman içerisinde bir kenara bırakarak yepyeni bir çizgi oluşturdu ve model seçenekleri anlamında da standartların dışına çıktı. Kasa tasarımı dahi başka bir noktaya getirildi.

iPhone X teknik özellikleri ile alakalı olarak geniş kapsamlı bir araştırma yaptık. Bu konuda zaten Youtuber olarak dikkat çeken Orkun Işıtmak, Apple şirketi tarafından tanıtın lansmanına davet edilmiş ve bu anlamda bir tanıtım videosu çekmişti. Ürünü de bizzat yerinde inceleyerek net bir şekilde fikir sahibi olmuştu.

iPhone X (10) Teknik Özellikleri Nasıl?

Çok geniş kapsamlı ve bir o kadar da ilgi çekici seçenekleri bizlere sunan, kasa tasarımında olduğu gibi değişim meydana getiren ve full çerçevesiz ekran konsepti ile fark yaratan bu ürünün dünya genelinde bu denli benimsenmiş olması zaten bizler için yine ayrıca büyük bir avantaj olarak da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor demek yanlış olmaz sanırım.

  1. Uzay Grisi ve gümüş kasa rengi seçenekleri
  2. 64 GB ve 256 GB dahili depolama kapasitesi seçenekleri
  3. 5.8 İnç Super RETİNA HD Ekran
  4. IP67 sertifikalı suya dayanıklılık
  5. Apple A11 64 bit nöral sistem Bionic işlemci
  6. 12 MP geniş açılı ve 12 MP telefoto kamera (ÇİFT)
  7. 7 MP TrueDepth ön kamera
  8. iOS 11 mobil işletim sistemi
  9. Siri7 teknolojisi

Her anlamda mükemmel bir cihaz ve her şekli ile kendi kalitesini ortaya koymayı başarıyor. iPhone 8 ile birlikte çıkarılan X sürümü, sanırım 8 modelini çok ciddi anlamda geri plana atacak gibi görünüyor.

iOS 11 Ayrıcalıkları da Bambaşka

iPhone yeni serileri ile birlikte mobil işletim sisteminin en yeni sürümünü de çıkarttı. Özellikle kısayol DOCK PANEL güncellemeleri ile birlikte fark yaratan Apple, birçok ayrıcalığı bu noktada müşterilerine sunarak farkını ortaya koydu. Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz üzere artık birçok farklı seçeneği tek bir noktadan yönetebilme şansına da sahibiz.

iPhone ekran videosu kaydetme özelliği de yine kendi içerisine eklendi sistemin. Kısacası artık ekran videosu kaydetmek için harici uygulamalara ihtiyaç duymaksızın istediklerinizi yapabileceksiniz. Kısacası sistemin yenilikleri de bambaşka.

iPhone X (10) Türkiye Satış Fiyatı

Evet gelelim en can alıcı kısma. iPhone telefonların fiyatları özellikle ülkemiz pazarında zannediyorum ki çok çok daha ciddi. Vergiler ile birlikte telefonlara tabiri caiz ise bir servet dökme konusunda en ideal ülkelerden birisi olduğumuzu da söyleyebilirim.

En düşük özelliklere sahip sürümünü almak istediğimiz zaman cihaza tamı tamına 6000 TL gibi bir ücret ödemek durumunda kalıyoruz. Tabi ki bu ücret vergiler dahil. Daha üst seviye özellikler, daha yüksek fiyatlar anlamına geliyor ve dolayısı ile insanlar için bir soru işareti doğuyor.