İnteraktif Eğitimin Katkısı

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik girişi bulunan okulistik birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar tüm öğrencilere destek oluyor. Onların başarılı bir öğrencilik geçirmelerine yardımcı olacak konu anlatımları, testler, etkinlikler ve sınavlar ile interaktif bir eğitim sunuyor. Öğretmenler için ücretsiz olan okulistik, öğretmenlere işlerinde kolaylık sağlıyor. Öğretmenler buradan çocukların dikkatini çekici eğitim içeriklerine ulaşabiliyor. Etkileşimli konu anlatımları, çalışma kâğıtları, elektronik kitaplar, konu testleri gibi birçok içerik sayesinde derslerini zenginleştiriyor. Bu durum çocuklarımızın daha başarılı öğrenciler olması için bir avantaj. Konu testleri sayesinde öğrencilerini de takip ederek onların anlayamadığı konularda yardımcı olabilir. Öğrencilerinin başarılarını takip edebilir.

Çok uygun fiyatlarla ilkokul ve ortaokul öğrencileri için eğitim veriyor. Üstelik Milli Eğitim Bakanlığı eğitim programı ile birebir uyumlu. Çocukların okuldaki ders kitapları içerisindeki tüm konuları ve üniteleri içeriyor. Bilgisayar, tablet ve cep telefonundan istenildiği anda ulaşılabilen okulistik ile çocuklar derslerini etkinliklerle beraber eğlenerek öğreniyor. Çocuklar için okulda eksik kaldığı konularda fazlasıyla yardımcı. Öğrendiği konuları da okulistik ile pekiştiriyor. Bunu sanal ortam üzerinden yaptığı için daha çekici hale geliyor. Sınavlara hazırlık yaparken tüm konuları buradan tekrar edebiliyor, hazırlık sınavları ve değerlendirme sınavları sayesinde sorularla da daha doğru bir çalışma yapmış oluyor. İnteraktif konu anlatımı sayesinde çocuk sıkılmadan derslerine konsantre olabiliyor. Konu anlatımları içerisine animasyonlarda eklenmiş. Böylece öğrenci için daha dikkat çekici hale getirilmiş, eğlenceli etkinlik sayesinde de akılda kalması desteklenmiş. Konular anlatılırken bol örneklerle açıklanmış. Çocuğun anlamasına daha çok yardımcı olan bu özellik sayesinde unutma ya da hatırlayamama gibi riskler ortadan kaldırılmış. Çocuklara kendilerini sürekli ölçme imkânı sağlayan okulistik her konu sonrası değerlendirme testi yapıyor. Çocuklar eksikliklerini buradan görerek konulara tekrardan bakma fırsatını yakalıyor. Buradaki sınavlar okul sınavlarında da yardımcı oluyor. Çıktı alınabilen ödev uygulaması sayesinde de öğrencilerin konuları kavrama düzeyleri arttırılmaya çalışılmış, yorum yapma becerisine katkı sağlanmaya çalışılmış.

Okulistik veli uygulaması sayesinde anne babalar çocuklarının durumunu rahatlıkla takip edebiliyor. Okulistik üyeliği olan çocukların velilerine ücretsiz olan bu uygulama sayesinde anne ve babalar işteyken bile çocuğunun başarılarını, eksiklerini, sınav sonuçlarını buradan görebilir. Okulistik veli uygulamasını indirerek internetten, cep telefonundan, tabletten çocuklarının durumlarını takip edebilir ve okulistik uygulamasının çocuğu üzerindeki etkisinin farkına varabilir.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.