İnstagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Ülkemizde ve dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip olan İnstagram uygulamasının hiç şüphesiz en temel ilkelerinden biri güvenlik ve gizliliktir. Kullanıcılarının güvenliğini sağlamak ve kişisel verilerini korumak adına sayısız önlem almıştır. Bunlardan bir tanesi de koşulları ihlal hesapların engellenmesi ya da kapatılmasıdır. İnstagram uygulaması kayıt aşamasında “topluluk kuralları”nı okuyup onaylamanızı ister. “İnstagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır” şeklinde bir uyarıyla karşı karşıya gelindiği zaman hesap sahibi bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde bu koşulları ihlal etmiş demektir.

İnstagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası Nedir?
İnstagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

İnstagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası Nasıl Çözülür? İlk Aşama:

Öncelikle şahsi İnstagram hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan “hesabın koşulları ihlal etti” uyarısınız göreceksiniz. Uyarının alt kısımda yer alan yok say butonuna dokunarak işleme devam edin.

Uyarıyı yok saydıktan sonra, hesabınıza tekrar giriş yapabilmeniz için alt kısımda farklı giriş seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Giriş yapmak için yardım al seçeneğine tıkladığınızda, birden fazla yöntemle hesaba erişebileceğinizi göreceksiniz. Bu bölümde farklı seçenekler bulunmaktadır.

Kaydolduğunuz e-posta adresini veya telefon numarasını hatırlıyorsanız onlardan birini seçerek devam edebilirsiniz. Eğer postanıza veya telefon numaranıza artık erişiminiz yoksa, aynı şekilde size en uygun olan seçeneği belirleyerek işleme devam edebilirsiniz. Asıl önemli olan bu yöntemlerde birine her an ulaşabiliyor olmanız. Uygulama seçtiğiniz yolla size bir kod gönderecek ve bu şekilde işlem devam edecek. Bu nedenle iletişime geçeceğiniz adresin her an ulaşabileceğiniz bir hesap olmasına dikkat edin. Kod geldikten sonra

“İlave detaylar ekle yazan” kısma açıklama girmeniz gerekiyor. Bu açıklamayı şu şekilde yazabilirsiniz: Kuralları ihlal etmiş olmam gerekçesiyle hesabıma erişimim engellendi. Bu konuda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Gerekçelerin uygun olmadığını belirtiyorum. Sorunun ortadan kalkması ve tekrar hesabıma erişim sağlayabilmem adına inceleme yapılmasını rica ediyorum. Bu aşamada geri dönüş süresinin oldukça acil olmasını talep ediyorum. Açıklamayı yaptıktan sonra destek iste butonuna tıklayın. Yapılacak işlemler tamamen bitmedi ancak bundan sonraki aşamalar son derece basit.

İkinci Aşama:

İkinci aşama olarak destek iste butonuna tıklayın, buradan seçtiğiniz hesaba bir kod gelecek. Bu kodu temiz bir kağıda düzgün bir şekilde yazın. Bu kağıtla beraber, yüzünüzü de net gösterecek şekilde bir fotoğraf çekin. Bu fotoğrafı mail olarak size gelecek olan hesaba gönderin. Bu işlem sonrasında gerekli incelemeler yapılacak ve size geri dönüş yapılacaktır.

Bahsedilen adımlar yerine getirildiği halde sonuç istenilen gibi olmayabilir. Bu noktada İnstagram, gerçekten koşul ihlali olup olmadığını inceliyor. Bir yanlışlık söz konusu olması durumunda, yaptığı hatayı geri düzeltiyor ve hesaba erişimi açıyor. Ancak gerçekten kural ihlali yapılmış olunması durumunda İnstagram hesabı kalıcı olarak kapatıyor ve maalesef yapılabilecek hiçbir şey kalmıyor. Böyle bir ihlalden dolayı İnstagram hesabınızı kapatma hakkına sahiptir. Kaynak: https://crovu.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.