İnsanlar 160 Yıl Yaşayabilir

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Padua Üniversitesi, Turin Üniversitesi ve Bologna Moleküler Genetik Enstitüsü bilimcileri, sinir hücrelerinin ömrünün, içinde bulundukları bedene bağlı olmadığını saptadı.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; belli başlı beyin bölgelerindeki sinir hücrelerinin ölümüne neden olan nörodejeneratif hastalıklar için yeni terapi yolları açılacak.

SİNİR HÜCRELERİYLE ÖMÜRLERİ UZADI

Proceedings of the National Academy of Sciences’te yer alan bilgilere göre deneyler henüz embriyonik evrede bulunan ve normalde bir buçuk yıl yaşayan laboratuvar fareleriyle gerçekleştirilmiş. Bilim insanları farelerin beynine (cerrahi girişimle) sinir hücreleri nakledince, kemirgenlerin ömrü bir buçuk yıl uzamış. Araştırmayı yöneten nöroloji cerrahı Lorenzo Magrassi ‘sinir hücrelerinin yeni çevreye uyum sağladıklarını ve farelerin doğal yaşam sürelerince hayatta kaldıklarını gördük’ diyor. Test sonuçları, sinir hücrelerinin yaşam süresinin genetik olmadığını, nöronları taşıyan kişinin beynine bağlı olduğunu kanıtlamış.

Bu sonuçlardan yola çıkan bilim insanları günümüzdeki seksen yıllık ortalama insan ömrünün, teorik olarak yüz altmış yıla çıkarılabileceğini düşünüyor

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.