İngilizce Kurslarının Önemi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Günümüzde Dünyanın ortak dili olarak İngilizce kullanılıyor. Dünya ile iletişim halinde olmak isteyen herkes için zorunlu bir dil haline geldi. Evrensel reklamlar, müzikler İngilizce seslendiriliyor. Hatta filmlerin İngilizce kopyaları illaki olur ve kitaplar da İngilizce basılır. Dış ticaret yapan ve bu işlerde çalışanlar için de zorunlu hale gelen, İngilizce öğrenmek önemini arttırdı. Hal böyle olunca insanlar İngilizce öğrenmek için kurslara yöneliyor. Ancak bu durumu fırsat bilen bazı kurumlar gereken yeterliliğe sahip olmadan kurs vermeye çalışıyor. Bize yardımcı olmamasının yanı sıra büyük zararlarda verecektir bu yerler. Çünkü yanlış veya eksik bilgilerle bize hizmet verecek ve bizim doğru olmayan bilgilerle yüklenmemize sebep olacaktır.

Wall Street English insanlara, İngilizce öğreterek fırsatların ve kolaylıkların yolunu açıyor. Bu kurs sayesinde insanlar günlük hayatta, işte, okulda, ticarette, tatilde hiçbir zorluk ve sıkıntı yaşamadan evrensel hayata uyum sağlayabiliyor.  Hem kişisel gelişim hem de kariyer için bir adım önde olmak isteyenlerin en iyi yardımcısı İngilizce kursları. İngilizce bilmek, iş hayatındaki rakiplerimize göre bizim tercih sebebimiz sayılıyor. Onlar sayesinde öğrendiğimiz İngilizce ile hayat standartlarımızı da yükseltebiliriz. Dünya turuna çıktığımızı düşünelim dünyanın her yerinde İngilizce konuşan insanlar var bu yüzden rahatlıkla derdimizi anlatıp, güzel bir tatil yapabiliriz. Hiç bilmediğimiz ülkeleri keşfederken, kültürlerini öğrenirken İngilizcemiz sayesinde zorluk yaşamayız. İngilizceyi öğrenmek kadar önemli olan bir konu da, dil öğrenmek için seçeceğimiz kursun iyi bir kurs olmasıdır.

İyi bir İngilizce kursunda dikkat edilecek ilk şey, eğitim veren kişilerin gerekli yeterliliğe sahip olması gerektiğidir. Kursun uyguladığı eğitim metotları da çok önemli. Alınan dersler, konuşma için yapılan etkinlikler, uygulanan testler eğitimin kalitesini belirleyici özelliklerdir. Dil kurslarının eğitim içeriğinin sadece sınavlara yönelik olmaması çok önemli. İngilizce öğrenmenin yanı sıra İngilizce konuşmak da önemli. Wall Street English, Blended eğitim metodu ile ana dilimiz İngilizceymiş gibi herşeyiyle öğrenmemizi sağlar. Bu yöntem dinleme, tekrar etme, okuma, konuşma, test ve yazma becerilerini kapsıyor. Ezbere dayalı değil de kalıcı bilgi birikimi sağlayan WSE, İngilizce öğrenmek isteyenlerin en doğru adresi olacaktır.

More from the blog

Kadıköy Anadolu Lisesi’nden Kanada’ya uzanan yol

Öğrencilerinin yurt dışında eğitim almalarına olanak sağlayan Kadıköy Anadolu Lisesi yeni bir anlaşmaya imza attı. Buna göre; öğrencilere yeni eğitim fırsatları sunulacak.

İnteraktif Eğitimin Katkısı

Öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik girişi bulunan okulistik birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar tüm öğrencilere destek oluyor.

Yurtdışı kariyer kursu ödüllü burs yarışması

Dünyaca ünlü moda ve tasarım okulu Istituto Marangoni, Firenze Yurtdışı Eğitim ve Kadıköy Belediyesi ile birlikte kariyer kursu ödüllü burs yarışması düzenliyor.

Yabancı Diller Eğitiminde Mükemmeli Yakalamak

Terakki, TELT Forum 2016’da CEFR-Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi yazarlarından Richard Rossner’ı ağırlıyor.