İnce ve sıkı bacaklar için yapmanız gerekenler

tarafından
414
İnce ve sıkı bacaklar için yapmanız gerekenler
3.67 avg. rating (78% score) - 3 votes

Düzenli bir beslenme programı uyguluyor, diyet yapıyor ancak bacak ve basen bölgenizin incelmesini bir türlü sağlayamıyorsanız, önerilerimiz tam size göre. Kilo vermek için sadece sağlıklı beslenmek ya da diyet yapmak yetmiyor, bu açıdan düzenli de egzersiz programı uygulamak gerekiyor. İşte spor salonuna gitmeden ince, sıkı ve fit bacaklara sahip olmak için yapmanız gerekenler.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Ebru Şallı bacak inceltme egzersizleriyle daha estetik bacaklar

Şikayet ettiğiniz kalın bacaklarınıza veda etmek istiyorsanız, asansör yerine merdiven kullanmayı tercih edin. Basen bölgesindeki yağlanmalardan kurtulmak için evde, düzenli olarak step tahtası ile merdiven çıkıyor gibi basit hareketler de uygulayabilirsiniz.

ince-bacaklar

Yürümenin sayısız faydası olduğunu hepimiz biliyoruz. Hayal ettiğiniz ince ve sıkı bacaklara sahip olmanın bir diğer yolu da yürümekten geçiyor. Her gün 45 dakika ile 1 saat arası yürümek, bacaklarınızda etkili fayda sağlayacak.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Ebru Şallı’nın göbek eritme diyeti

bacak-inceltme

Üst bacaklarınızın kalın olmasından şikayet ediyorsanız, ayakta durarak bacaklarınızı omuz hizasında açın ve topuklarınıza baskı yaparak hafif eğilip, ardından parmak uçlarınızda yükselerek yeniden kalkın. Bu hareketi düzenli olarak her gün yapın.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Ebru Şallı ile Bacak İnceltme (VİDEO)

bacak-inceltme-hareketleri

Dizlerinizi kırarak yere uzanın ve tabanlarınızı iyice yere basın. Dizlerinizin arasında bir top alın ve fazla sıkıştırmadan topu sıkın ve yavaşça bırakın. Bu hareket üst bacak kaslarınızın çalışmasına yardımcı olacaktır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Evde Kalça ve Basen Eritme Hareketleri

ince-bacaklar-icin

Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Kollarınızı öne doğru uzatın. Oturuyor gibi çömelin ve ve yeniden kalkın. Her 5 hareket sonrası çömeldiğiniz şekilde 10 saniye sayarak o şekilde kalın ve tekrar kalkın.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Ebru Şallı’dan bacak inceltme egzersizleri – 2 haftada 2 beden incelme garantili (VİDEO)