İnce dudak makyajı nasıl yapılır?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İnce dudaklarından şikayetçi olan kadınlar için Burcu Esmersoy ve Özge Ulusoy’un makyörü tüm püf noktaları açıklıyor.

Türkiye’nin en güzel kadınlarının makyajlarını yapan makyaj artisti Burçin Göksu, ince dudaklarından şikayetçi olan kadınlar için makyaj önerileri veriyor.

Burçin Göksu, söyleşimize başlamadan önce bir noktaya dikkat çekmek istedi: Kadınların soğuk havalarda sıkça yaşadığı bir durum olan dudakların kuruması ve çatlaması.

Dudaklarınızın güzel görünmesini istiyorsanız herşeyden önce çatlamalarını önlemeniz gerek diyor Göksu. Bunu önlemek içinse yanınızda taşıyacağınız bir çatlak kremi, vazelin veya lipsitick yeterli.

Ruj seçimi önemli

Makyaja başladığınızda dudaklarınız çatlak olmamalı çünkü bunu bir anda gidermek mümkün değil. Özellikle kışın, ruj seçiminizi dudak koruyuculu olanlardan yana tutmalı.

Bazı pudralı rujlar güzel görünmelerine rağmen dudaklarınızı kurutabilir diyor Göksu.

Dolgulu dudaklar

Dolgulu dudaklar
Dolgulu dudaklar

Son yıllarda gelişen estetik operasyonlarına bir de ince dudak iyileştirilmesi ilave edildi diye sözlerine devam ediyor. Bu çok kolay bir işlem diye de eklemeyi ihmal etmiyor.

Birbirinden doğal yapılan enjekte dolgular, slikon tamponlar ve kalıcı dudak kontürlerinin ince dudaklardan kurtulmak isteyen kadınlar için kalıcı bir çözüm olduğunun altını çiziyor ve öneriyor.

Üst dudaklar için

Üst dudağı ince olan hanımlara önerisiyse dudaklarının renginde kalemlerle kontür çizmeleri.

Üst dudaklar
Üst dudaklar

Bir diğer önerisi; koyu renk ruj kullanırken aynı koyulukta kalem ile kontür çizimi. Yani hem açık renk hem koyu renk uygulamalarda kullanacağınız kontür kalemleriyle dudak içini de gelişi güzel geçişler vererek bütünlüğünü sağlamak mümkün diyor.

Alt dudaklar için

Alt dudağı ince olan kadınlar içinse; dudak bakımını yaptıktan sonra yüzlerine sürdüğü fondoteni son olarak komple dudağa sürmelerini öneriyor.

Ardından pudra ile sabitleyip alt dudağın doğal sınırını aşacak şekilde dudak kalemi ile kontür çekmeli düyor Göksu.

Çekilen kontürü dağıtarak ve parlatıcı sürerek dolgun görünmesini sağlamak da mümkün.

Parlatıcılar önemli

Ruj seçerken parlak renkler olmasına dikkat ederseniz hem istediğiniz görüntüyü yakalar, hem de dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermiş olursunuz.

İnce dudakları olan kadınlara kesinlikle mat ruj sürmemelerini söylüyor ve haftaya görüşmek üzere diyor Göksu.

Burçin Göksu’nun diğer yazılarını www.burcingoksu.com adresinden de takip edebilirsiniz.

 

More from the blog

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır....

10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı. Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları...

Makyaj fırçası nasıl seçilir?

Farklı makyaj fırçaları, yeni başlayanlar için ister istemez kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yüz için, göz için ve vücut için onlarca makyaj fırçası bulunuyor.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...