İnce bel istiyorsanız bu besinlerden uzak durun!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İnce bel sahibi olmak ve bel bölgesinde yer alan yağlanmadan herkes şikayetçidir? Eğer sizin isteğinizde ince bel ise beslenme planınızı gözden geçirerek bu 6 yeniden değerlendirin.

1- Cipsler

Bel bölgesindeki yağlanmayı en çok artıran besin nedir sorusunu , Harvard Üniversitesi’ndeki araştırmacılar ” cipsler” olarak cevaplıyor. Bunun tek nedeni doymuş yağlardan oluşmaları değil; aynı zamanda karın bölgesinde de yağ depolanmasına sebebiyet vermeleri. Aynı zamanda, çok miktarda tuz barındırdıkları için de şişkinliğe sebep oluyorlar. Cipslerin doyurucu olmamaları ve insanı asla tatmin etmemeleri de ayrı bir sorun oluşturuyor. Çünkü yedikçe daha da yiyesin geliyor ve vücuduna binlerce kalori almana neden oluyorlar. Fakat vücudumuzun bizden tek beklentisinin, yediklerimizin onu sıkıntıya sokmaktan çok mutlu edecek şeyler olması gerektiğini bilmelisin. Her gün cips yemek, vücudunda her 4 senede bir 1 kilogram yağ depolanmasına sebebiyet veriyor. Bu da şu anlama geliyor: Beslenme planından cipsi çıkardığın anda, bel bölgenden kısa sürede çeyrek kiloya yakın yağ atabilirsin.

2- Gazlı diyet içecekler

Tatilde plajda incecik belinle rahat rahat güneşlenmek istiyorsan ve bu amaçla hayatından şekerli içecekleri çıkarıp yerlerine diyet içecekleri koyduysan, yanlış yolda olduğunu bilmelisin. Çünkü son dönemdeki araştırmalar, bel bölgesindeki yağlanma ile gazlı diyet içecekler arasında bağlantı olduğunu ortaya koyuyor. Obesity dergisinde yayımlanan araştırmaya göre diyet içecekleri tercih edenlerin bel bölgelerindeki yağlanma miktarı, bu içecekleri tüketmeyenlere oranla çok daha fazla. Nedeni ise basit: Diyet içeceklere yönelenler, kalori açığı yarattıkları düşüncesiyle bir miktar daha rahatlıyorlar ve daha fazla yemek yiyorlar.

 

3- Pizza

Damak tadın kabusa dönüşmesin. Araştırmalara göre pizza, bel bölgesindeki yağlanmanın en önemli ikinci sebebini oluşturuyor. Çünkü çok büyük oranlarda doymuş yağ barındırıyor ve bu yağlar da karın çevresinde depolanmaya oldukça müsait.

4- Patates kızartması

Harvard Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara göre, düzenli olarak patates kızartması tüketen insanlar her yıl 1.5 kilo alıyorlar. Hatta bu rakam kimi zaman 7 kiloya kadar ulaşabiliyor!

5-Antrikot

Biftek tüketmek her ne kadar sağlığa yararlı olsa da, Çinli araştırmacılara göre antrikot bölgesi en yağlı bölümlerden birisi olduğundan vücudunda yağlanmaya neden oluyor.

6- Meyve suyu

Vitamin açısından zengin ve doğal olduğundan ötürü çokça tercih edilen meyve suları elbette gazlı içeceklerden çok daha sağlıklı.  Ama içerdiği fruktoz bel bölgesindeki yağlanmayı tetikleyebiliyor.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.