İnanılmaz zayıflatan 27 süper besin

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dünyaca tanınan Time Dergisi, çeşitli rahatsızlıklara iyi gelen ve hastalıklara karşı kalkan görevi gören besinleri araştırdı ve “süper gıda” olarak adlandırdığı 27 besinden olaşan bir liste hazırladı. Bu besinler bizi hastalıklara karşı korurken aynı zamanda zayıflamamıza da yardımcı oluyor.

Kilo vermek veya şişmanlamak metabolizmanızın hızıyla alakalı bir süreçtir. Eğer zayıflatan yiyecekleri tüketirseniz metabolizma hızınızı belli bir seviyeye yükseltip midenize çok fazla yüklenmemeniz mümkün olacaktır. Öncelikle yemeği kestim ancak hala zayıflayamıyorum diyenlerdenseniz bu durum yemek yememenizden kaynaklanıyor olabilir. Sebebi ise metabolizmanızın yeteri kadar hızlı çalışmasını engelleyip, onu baskı altında tutarak yavaş çalışmasını sağlıyorsunuz.

Fakat sık aralıklarla küçük porsiyonlarda yemek yerseniz, alınan mineral, vitamin ve bünyeniz için faydalı sağlıklı kaloriler metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlayacak ve zayıflamak daha kolay olacaktır. Unutmayın! Metabolizma ne kadar hızlı çalışırsa o kadar hızlı zayıflamak ve kalıcı kilo vermek mümkün olacaktır.

İşte Time dergisi’nin hazırladığı, düzenli tüketildiği taktirde metabolizmanızı hızlandıran  zayıflatan yiyecekler…

– Yulaf

– Avokado

– Siyah fasulye

– Somon balığı

– Yabanmersini

– Brokoli

– Esmer pirinç

– Armut

– Şarap

– Greyfurt

– Barbunya

– Badem

– Yeşil çay

– Mercimek

– Muz

– Yumurta

– Bitter çikolata

– Portakal

– Patates

– Çam fıstığı

– Kuru fasulye

– Beyaz peynir

– Süt

– Nohut

– Öğütülmüş arpa

– Kinoa

– Plantain  meyvesi

 

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...