İmplant Hakkında Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

tarafından
448
İmplant Hakkında Sık Sorulan Sorular ve Cevapları
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bugün siz değerli okuyucularımız ile birlikte implant hakkında merak edilenler üzerinde duracak ve elimizden gelen en geniş kapsamlı bilgileri sizlere sunarak fikir sahibi olabilmeniz için çalışacağız. Türkiye genelinde özellikle ve özellikle implant konusunda araştırmalar o kadar ciddi bir hale geldi ki bunları enine boyuna analiz etmek son derece önemlidir.

Diş tedavisi, özellikle insanların çok fazla önemsemesi gereken hem sağlık hem de dış görünüş anlamında en çok dikkat çeken seçeneklerden birisi olarak da dikkat çekiyor. Hal böyle olunca asrın tedavilerinden birisi olan implant ile alakalı olarak sizlere merak edilenleri sunacağız. Şimdi implant üzerinde biraz daha detaylı şekilde duralım.

1# İmplant Nedir? Herkese Uygulanabilir Mi?

İmplant, çene kemikleri arasına vida yerleştirmek sureti ile dişlerin kendi dişinizmiş gibi bir ömür boyu sağlam şekilde durmasını sağlayan diş tedavisi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi ile birlikte tüm dişleriniz baştan aşağıya inci gibi dizilir ve bakım yaptığınız takdirde sorun yaşamaksızın düzgün şekilde kullanabilirsiniz.

İmplant herkese uygulanamayabilir. Çene gelişimi tamamlanmış ve bununla birlikte çene ekseninde herhangi bir problemi bulunmayan insanlara uygulanması gereken tedavi yöntemlerinden birisi olarak dikkat çeker. Bu nedenle seçici olmak gerekir.

2# İşlem Sonrasında Ağrı Oluyor Mu?

İşlem sırasında ya da sonrasında yaşayacağınız ağrı hissi, iğne vurularak anestezi yapılması esnasında duyduğunuz acı hissi ile aynı olduğundan herhangi bir ciddi acı hissi kesinlikle söz konusu olmayacaktır. Tıbbi teknolojilerin geldiği son nokta bizlere bu anlamda ciddi rahatlık sağlıyor.

3# İmplant Tedavisinin Ne Gibi Avantajları Var?

Öncelikle çok sağlam ve düşme ihtimali çok az. Çenenize yerleştirilen vidalar sayesinde diş yerinde çok sağlam bir şekilde durabiliyor. Aynı zamanda implant uygulanan bölge dışında diğer dişlere en ufak bir zararı yok. Çok kısa süren seanslar ile birlikte implant tedavisi süreci güvenilir şekilde noktalanabilir. Dolayısı maliyetli olsa da kısa sürede kesin sonuç verir.

4# İmplant Kliniği Neye Göre Seçilmeli?

İmplantoloji artık bir araştırma ve bilim dalı olarak geçtiğinden dolayı bu uygulamayı yapacak olan diş hekimlerinin ya da kliniklerin bu alanda ihtisas belgelerinin bulunuyor olması son derece önemlidir. İmplant tedavisi için giriş, orta ve ileri seviye eğitim sertifikaları mevcuttur.

Tedavi göreceğiniz noktalarda özellikle bu seçenekler üzerinde durmanız çok önemlidir. Bununla birlikte insanların yorumlarını da görmelisiniz. İkinci sınıf noktalarda sağlıklı uygulamalar olmayabilir. Bu neden dolayısı ile mümkün mertebe bu alanda yıllardır hizmet sunan merkezleri tercih edin.