İmplant Fiyatları Konusunda Etkili Olan Faktörler

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

İmplant, eksik bir dişin yerine kullanılan veya köprüyü tutmak için çenenin içine yerleştirilen yapay bir diş köküdür. İmplant günümüzde, diş hekimliğinde diş eksikliğinin protetik çözümü için standart olarak kabul edilmektedir. İmplant, çene kemiğine yerleştirilen ve birkaç ay boyunca kemikle kaynaşması beklenen cerrahi bir girişimdir. Eksik bir dişin kökü yerine geçer.

İmplant fiyatları
İmplant fiyatları

Bununla birlikte, bu yapay diş kökü, diş veya köprü tutmaya yarar. Çene kemiğinde yer alan bir diş implantına sahip olmak doğal bir dişe sahip olmaktan farksızdır çünkü yakındaki dişleri etkilemeksizin kendi başına durabilmektedir ve normal bir dişin sağladığı performansı gerçekleştirmektedir. İmplant, periodontal hastalık, yaralanma veya başka bir nedenden dolayı diş kaybı olan insanlar için bir seçenek olabilir. Diş implantları ve çene kemiği arasındaki kaynaşma işlemi “osseoentegrasyon” olarak adlandırılır. Çoğu implant titanyumdan yapılmıştır, bu da vücutta yabancı bir nesne olarak algılanmadan çene kemiğine entegre olmasını sağlar.

Zamanla teknoloji ve bilim ilerlediğinden implant yerleştirilme prosedürü büyük ölçüde geliştirilmiştir. Günümüzde, diş implantı başarı oranı yüzde 98’e yakındır. İmplant fiyatları 2018 yılı içersinde mutlaka değişkenlik gösterecektir. Fakat karar verilirken bu tedavinin her unsurunun orantılı bir şekilde implant fiyatları çeşitliliğini arttırdığı unutulmamalıdır.

Tedavinin Avantajları Nelerdir?

Çene cerrahları, diş implantı tedavisine başlamadan önce dikkate alınması gereken alanı inceler ve hastanın implant için iyi bir aday olup olmadığının klinik değerlendirmesini yapar. İmplant tedavisinin önemli avantajları vardır. İmplant, bitişik dişleri etkilemediği veya değiştirme gereği oluşturmadığı için gayet güvenilirdir.

Dahası, diş implantları kemik yapısına entegre oldukları için stabildir ve kişinin kendi doğal dişlerinin görünümüne ve özelliklerine sahiptir. İmplant ameliyatı genellikle lokal anestezi altında yapılır ve bu nedenle işlem sırasında ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrası rahatsızlıklar duruma göre değişmektedir. Bununla birlikte, genel olarak, çoğu kişi operasyondan sonra sanki yeni bir diş çıkarıyormuş gibi hissettiğini söylemektedir. Şişmenin azaltılmasına yardımcı olmak için, tedaviden hemen sonra ameliyat bölgesinin üzerine bir buz paketi yerleştirilebilmektedir. Ameliyat sonrası hissedilen ağrılar, ağrı kesici ilaçlarla idare edilebilir.

Daha detaylı yapılan bir cerrahi işlem, daha güçlü bir ağrı kesici ilaç ve daha fazla iyileşme zamanı gerektirebilir. Ağrı kesici ilaçların yanı sıra, bölgenin iyileşmesini desteklemek için antibiyotik kullanmak da gerekebilmektedir.

Tedavinin Maliyeti Neleri İçerir?

İmplant fiyatları tedavinin yapılacağı bölgeye ve prosedürün uygulanmasına katılacak uzmanlara göre değişiklik göstermektedir. İmplant fiyatları, yerleştirme ameliyatını ve tüm bileşenleri kapsar. Kullanılan malzeme kalitesi, uygulanışı ve de implantların çeşidi gibi birçok faktör vardır. İmplant fiyatları farklılıklarının önemli bir sebebi de implantın markasıdır. Ayrıca, ameliyat için tecrübe ve uzmanlık gerekmektedir.

Tüm bunlar düşünüldüğünde implant fiyatları aslında çok da pahalı değildir. Tıpkı herhangi bir ağız cerrahisi prosedüründe olduğu gibi, kanama bozuklukları, enfeksiyonlar, alerji, mevcut tıbbi durumlar ve ilaçlar, tedaviye başlamadan önce dikkatlice gözden geçirilmelidir. Neyse ki, implant tedavisinin başarı oranı oldukça yüksektir. Nitelikli bir cerrahla yapılan dikkatli planlama çıkabilecek sorunlardan kaçınmak için yardımcı olabilir. Birçok durumda, iyileşme için gerekli zaman geçtikten sonra başarısız bir implant yerine bir başka girişimde bulunulabilir. İmplant fiyatları genellikle ilk kez araştırıldığında kişiye oldukça pahalı gelmektedir ve bu gayet normaldir.

Halbuki implantların sunduğu rahatlık ve uzun kullanım süresi göz önünde bulundurulunca implant fiyatları konusunda hiç de abartı olmadığı görülmektedir. Ameliyatın yapıldığı klinikler de önem arz eder. Çünkü ortamda var olan şartlar ve imkanlar implant fiyatları için inanılmaz derecede etki sahibidir.

Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.