İlk buluşmada yapılan en büyük yanlışlar!

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Siberalem.com’un üyeleri arasında gerçekleştirdiği ankete göre, ilk buluşmadan sonra ikinci buluşmaya gitmeme kararı alanların yüzde 36’sı en çok karşılarındaki kişinin eski sevgilisinden bahsetmesinden, yüzde 24’ü ise sürekli kendini övmesinden rahatsız oluyor.

Çoğunlukla Siberalem.com’un kadın üyelerinin katıldığı ankete göre; birçok kişi güzel, yakışıklı ya da zengin değil, güvenilir ve saygılı biriyle birlikte olmak istiyor.

Anket sonuçlarına göre ilk görüşmede yapılacak en büyük hata: “eski defterleri açmak”

Anket kapsamında Siberalem.com’un yönelttiği “Sizin için hangisi ilk buluşmadan sonra ikinci buluşmaya çıkmama kararı alma sebebidir?” sorusuna verilen “Eski sevgilisinden söz etmesi” yanıtı, yüzde 36 ile en ölümcül hatalar arasında ilk sırada yer aldı. Buluştuğu kişinin sürekli kendini övmesinden rahatsız olanların oranı ise yüzde 24’ü buldu.

Paradan çok güven önemli

Anket sonuçlarına göre, sevgili adayının ilk buluşmada hesabı kendilerine ödetmesi birçok kişi için ikinci görüşmeyi engelleyen bir neden değil. Ankette bu nedenle ikinci görüşmeye gitmeyeceklerini söyleyenlerin oranı yüzde 5’te, “Dış görünüşünden hoşlanmadığım kişiye ikinci bir şans vermem” diyenlerin oranı ise yüzde 18’de kaldı. Ankette tüm bu seçeneklerin ikinci defa görüşmeme kararı almalarına yol açacağını söyleyenlerin oranı ise yüzde 36’yı buldu.

Bu sonuçlara göre özellikle kadınlar, ilk buluşmada güvenilir, mutevazı, saygılı ve eğlenceli buldukları erkeklerle ilişkilerini sürdürme kararı alıyor. Kadınlar için bir erkekte görülen en itici özellikler ise, eski sevgililerini unutamamaları ve kibirli olmaları.

İlk buluşmanız unutulmaz olsun

Erkeklerin ilk görüşmede kadınları etkilemek için kullanabilecekleri küçük ama etkili taktiklerden bazıları şöyle:

Bakımlı görünün ve tıraş olmayı ihmal etmeyin.

Kıyafet seçimine dikkat edin. Buluşmaya ne fazla özenli ne de çok salaş gidin.

Mekan seçimi önemli. Buluşma yeri olarak ikinizin de sevebileceği bir yer seçmeye özen gösterin.

Buluşmadan 1-2 saat sonra “Uyudun mu?”, “Eve vardın mı?” gibi mesajlar atmanız, kadınların çok hoşuna gidecektir.

Kadınların da bazı ufak hilelerle ilk görüşmede erkeklerin başını döndürmeleri çok kolay:

Doğal olun, fazla makyaj yapmaktan kaçının ve kendinizi rahat hissedeceğiniz bir kıyafet tercih edin.

Kesinlikle argo konuşmayın ya da bebek taklidi yapmayın.

Yemek seçiminize dikkat edin. Ağızda kötü bir koku ya da dişlerinizde birtakım izler bırakacak yemekleri tercih etmeyin.

Burçlar aşk acısını nasıl yaşıyor

Hangi burç aşk acısını nasıl yaşıyor hiç merak ettiniz mi? Bunun cevabı “Burçlar aşk acısını nasıl yaşıyor” haberimizde…

 

En etkileyici 10 öpüşme kuralı

Onunla öpüştüğünüzde nefessiz kalmasını, başını döndürmek mi istiyorsunuz? İşte en etkileyici 10 öpüşme kuralı…

Kadın ve Erkeklerin En Çok Söylediği 10 Yalan

Kadın – erkek ilişkileri üzerine yapılan bir araştırmada, erkeklerin kadınlara göre çok daha fazla yalan söylediği ortaya çıktı.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.