İlk buluşmada eski defterleri açmayın!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Siberalem.com, düzenlediği son ankette üyelerine ilk görüşmeden sonra bir daha görüşmeme kararı aldıran en ölümcül hataları sordu. Ankete katılan ve büyük çoğunluğu kadınlardan oluşan Siberalem.com üyelerinin verdiği yanıtlar, özellikle kadınların sevgili adaylarında dış görünüşten ve paradan çok güven ve saygıya önem verdiğini ortaya koydu.
Anket sonuçlarına göre ilk görüşmede yapılacak en büyük hata, “eski defterleri açmak”. Anket kapsamında yöneltilen “Sizin için hangisi ilk buluşmadan sonra ikinci buluşmaya çıkmama kararı alma sebebidir?” sorusuna verilen “Eski sevgilisinden söz etmesi” yanıtı, yüzde 36 ile en ölümcül hatalar arasında ilk sırada yer aldı. Buluştuğu kişinin sürekli kendini övmesinden rahatsız olanların oranı ise yüzde 24’ü buldu.
Paradan çok güven önemli
Anket sonuçlarına göre, sevgili adayının ilk buluşmada hesabı kendilerine ödetmesi birçok kişi için ikinci görüşmeyi engelleyen bir neden değil. Ankette bu nedenle ikinci görüşmeye gitmeyeceklerini söyleyenlerin oranı yüzde 5’te, “Dış görünüşünden hoşlanmadığım kişiye ikinci bir şans vermem” diyenlerin oranı ise yüzde 18’de kaldı. Ankette tüm bu seçeneklerin ikinci defa görüşmeme kararı almalarına yol açacağını söyleyenlerin oranı ise yüzde 36’yı buldu.
Bu sonuçlara göre özellikle kadınlar, ilk buluşmada güvenilir, mutevazı, saygılı ve eğlenceli buldukları erkeklerle ilişkilerini sürdürme kararı alıyor. Kadınlar için bir erkekte görülen en itici özellikler ise, eski sevgililerini unutamamaları ve kibirli olmaları.
İlk buluşmanız unutulmaz olsun
Erkeklerin ilk görüşmede kadınları etkilemek için kullanabilecekleri küçük ama etkili taktiklerden bazıları şöyle:
•Bakımlı görünün ve tıraş olmayı ihmal etmeyin.
•Kıyafet seçimine dikkat edin. Buluşmaya ne fazla özenli ne de çok salaş gidin.
•Mekan seçimi önemli. Buluşma yeri olarak ikinizin de sevebileceği bir yer seçmeye özen gösterin.
•Buluşmadan 1-2 saat sonra “Uyudun mu?”, “Eve vardın mı?” gibi mesajlar atmanız, kadınların çok hoşuna gidecektir.
Kadınların da bazı ufak hilelerle ilk görüşmede erkeklerin başını döndürmeleri çok kolay: 
•Doğal olun, fazla makyaj yapmaktan kaçının ve kendinizi rahat hissedeceğiniz bir kıyafet tercih edin.
•Kesinlikle argo konuşmayın ya da bebek taklidi yapmayın.
•Yemek seçiminize dikkat edin. Ağızda kötü bir koku ya da dişlerinizde birtakım izler bırakacak yemekleri tercih etmeyin.
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.