İdeal kaşlar için 7 adım

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

Kaşlar, yüz karakterinizin aynasıdır. Kusursuz ve ideal kaşlar için 7 adımdan oluşan önerilerimizi okumalısınız.

1- Yüzünü tanı

mukemmel-kaslar

Her şeyden önce göz ve yüz şeklini iyi tanımalısın. Gözlerin veya yüzün küçükse, kaşlarına yumuşak kavisler ver. Aksine büyüklerse daha kalın, güçlü kaşların olmalı.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Kaş Gürleştirme Yöntemleri

2- Cımbızı doğru kullan

kas

Kaşının altında kalanları temizlemek için yana yatan cımbız kullanmalısın. Yanlış bir şey yapmamak için kaşları teker teker al ve her seferinde aynadan biraz uzaklaşıp kontrol et.

3-Doğru renk seç

kas-tipi

Kaşını doğru renge boyamalısın. Mesela sarışınsan, kaşlarını saçının en koyu tonunda boya. Kaşlarının arasındaki boşlukları daha güzel boyayabilmek için kaşını tara.

4- Maskara kullan

kas-guzelligi

Kaşını daha da şekillendirmek için kaş maskarası kullan. Kaviste yukarı doğru kuyruktaysa aşağı doğru sürmelisin.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Kaşlar nasıl gürleşir?

5- Gözlerini hesaba kat

kas-aldirma

Çukur gözlere sahipsen kaşının altından gözlerinin köşesine veya burnuna kadar olan bölgedeki bütün tüyleri almalısın ki gözlerin ortaya çıksın.

6- Elin hassas olsun

kas-alma

Gereğinden fazla almayı önlemek için kavis çizginizde git ve bunu içeri girmeden dene. Köşeleri alırken de kaşlarının arasındaki boşluğun fazla genişlemediğinden emin ol.

7- Dengeyi koru

kaslar

Kaşının dengesini korumak istiyorsan kaş çizginin üzerine geçecek şekilde uzamış kaşlarını kesmelisin.

 

Kaynak: Women’s Health

More from the blog

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır....

10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı. Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları...

Makyaj fırçası nasıl seçilir?

Farklı makyaj fırçaları, yeni başlayanlar için ister istemez kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yüz için, göz için ve vücut için onlarca makyaj fırçası bulunuyor.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...